By: Laura Lewis

Až nečekaně mnoho lidí se ptá, jak zhubnout rychle. Touha po této skutečnosti je asi normální a lidská. Dnešní moderní doba si vyžaduje rychlost ve všem. Chceme rychlý start počítače, rychlou donášku zboží až do domu, rychlou dopravu, jídlo hned a rychle… Není tedy divu, že chceme i rychle dosáhnout redukce naší hmotnosti.

Bohužel pravdou bylo a zůstalo, že některé tělesné procesy možné urychlit není. Existují i případy, kdy se věci urychlit dají, ale cena za urychlení je velmi vysoká. Hubnutí rychle možné je. Pojďme se tedy podívat, v jakých situacích to možné je. Neopomeneme se ani zmínit o následcích, které tento proces sebou přináší.

Hubnutí rychle a mimořádně obézní lidé

Této skutečnosti se Vám podaří dosáhnout pouze v případě, že splníte dvě podmínky. První podmínkou je: musíte mít nadváhu několik desítek kil navíc. Druhá podmínka zní: Nikdy jste žádnou dietu ještě nedrželi. V těchto případech postačí, abyste tělu dali tolik, co potřebuje. Plus začnete cvičit a výsledek Vás ohromí.

Pro upřesněná dát tělu co potřebuje, znamená, že začnete jíst stravu zdravou v dostatečném množství a pravidelně. Obézní lidé se často buď přejídají, nebo jedí značně nepravidelně. Tyto příčiny je nutné odstranit. Tělo pak začne hubnout. Toto je normální rychlé hubnutí, jak půjdou měsíce, rychlost se bude snižovat.

Hubnutí rychle tvrdou dietou

Skoro polovina lidí volí pro rychlý úbytek váhy omezení stravy. Stravu konzumují hluboko pod normálem. Tímto způsobem dostanou své tělo akorát do stavu podvýživy. Ano hubne se, ale metabolismus je nucen do nepřirozených procesů. Tělo se s tím těžce vyrovnává. Výsledkem bude štíhlost, ale zdraví bude špatné.

Po rychlém zhubnutí a navrácení se zpět k normální stravě se kila vrátí nahoru. Takovýto způsob hubnutí se dá obhájit pouze v případě, že se připravujete na operaci a musíte zredukovat váhu, jinak je ohrožen Váš život. Dosažení na dno tělesných rezerv by Vám měl doporučit lékař. Jinak na něj zapomeňte.

Následky

  • zpomalení metabolismu
  • omezení stravy a neschopnost regulovat ji

Jak zdravě a rychle hubnout

Nejlépe je smířit s tempem hubnutí, které vyhovuje Vašemu tělu. Tempo hubnutí se nastavuje optimálně na dvě kila za měsíc. Přináší to sebou i řadu výhod:

  • malé omezení ve stravě
  • po zhubnutí se jen mírně přidá jídlo a pokračuje se
  • hubnutí při správné stravě a cvičení prospěje tělu