Stačí vyjít ven na ulici a zaposlouchat se. Co chvilku uslyšíte specifický zvuk kašle. Ozývá se ze všech stran a brzy, velmi brzy dostihne i vás. Minimálně jednou za období zimy s ním budete bojovat. Nenechte ho, aby vás odřízl od spokojeného žití. Vytáhněte do boje a zničte ho v první linii. Je to vlastně velice snadné!

Je možné se kašli vyhnout?

Nejčastější příčinou vzniku kašle je prochladnutí. Stačí se méně obléct, být chvilku venku a problém je na světě. Dále je tu také riziko přenosu viru. Kapénky se šíří velice rychle. Někdo zakašle pár metrů od vás, kapénka se dostane až k vám a máte téměř stoprocentní jistotu, že za cca 12 hodin se budete potýkat s nachlazením nebo chřipkou. Účinná obrana v zimě proto téměř neexistuje. Abyste kašel nedostali, museli byste se izolovat od ostatních a v ideálním případě vůbec nevycházet ven, což je nemyslitelné.

Babské rady často nefungují

Moderní doba se v léčbě navrací ke kořenům léčitelství a vyzývá k užívání bylinek. Je to sice šetrná cesta, ovšem zdlouhavá. Podle babských rad zabírá na kašel konzumace křenu, česneku a jeho účinky dokáže tlumit cibule smíchaná s medem. Úlevu to jistě přinese, ale co se týče léčby, babské rady moc nezabírají. A když už ano, je to běh na dlouhou trať.

Účinný boj se sirupem

Aby nepříjemný kašel odezněl co nejrychleji, vsaďte na osvědčeného bojovníka. Je jím Stoptussin sirup (http://www.stoptussin.cz/stoptussin-sirup.pdf). Prodává ho drtivá většina lékáren, objednat lze i online. V domácí lékárně by se měl objevit i proto, že ho mohou užívat již děti od 6 měsíců, dospívající a dospělí. Obsahuje léčivé látky butamirati citras a guaifenesinum. Rychle dokáže tlumit nepříjemné projevy kašle a současně mění skladbu průduškového hlenu, čímž výrazně usnadňuje jeho vykašlávání. Pomůže s dráždivým suchým kašlem velice rychle. Aby byl efekt maximální, musíte dodržet doporučené dávkování, popisuje ho Stoptussin leták.