Podzimní plískanice, krátké dny a nedostatek slunečního světla mohou zamávat jak s vaší obranyschopností, ale i s psychikou. Chraňte se před splínem a nemocemi tím nejpříjemnějším způsobem – vyražte do lázní!

I na podzim a v zimě je vhodná doba na to, udělat něco pro své zdraví. Velkou část z nás trápí rýma či viróza a s náladou to společně se zkracujícími se dny také z kopce. Objevuje se splín, deprese a únava. Bojovat s těmito neduhy můžeme zdravým životním stylem a vitamíny, ale třeba i příjemnou relaxací v lázních. A komu by se nelíbilo strávit víkend odpočinkem ve vířivce a nebo v sauně?

Mekkou lázeňství je v Čechách bezpochyby lázeňský trojúhelník. Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně nabízejí mnoho hotelů, kde je možné užít si jak léčebné, tak relaxační procedury. Je libo masáže, zábaly nebo koupele? Nic není problém! A tam, kde se procedury snoubí s delikátními pokrmy a čtyřhvězdičkovým luxusem, leží malý, ale velmi půvabný Gourmet Hotel Villa Patriot. Na promenádu se slavnou Zpívající fontánou to z hotelu budete mít jen pár kroků a týdenní, víkendový i jednodenní pobyt si zde stoprocentně užijete.

Poděbrady jsou známé díky léčbě srdečních onemocnění, ale také tím, že k vám k srdci velmi rychle přirostou. Pokud se rozhodnete pro ubytování v Penzionu Alfa na lázeňské kolonádě, je velmi pravděpodobné, že si jej zamilujete a domů se vám vůbec nebude chtít. Přímo v penzionu najdete wellness centrum, které nabízí pestrou škálu léčebných i relaxačních procedur. Hýčkat vás mohou na masážích, v perličkové koupeli s chromoterapií a nebo na při parafinovém zábalu. Nezní to lákavě?

A co třeba zamířit do jižních Čech? Lázeňské město Třeboň je ideální destinací na podzim a zimu. Podzimní výlovy rybníků, rybářské a houbařské trhy na náměstí a nebo tajemná atmosféry křivolakých uliček v období adventu – to je to, co dělá z Třeboně destinaci, kde chcete být. Ubytujte se přímo na náměstí v Hotelu Zlatá Hvězda a užívejte si hotelového wellness plnými doušky.