Spousta lidí si myslí, že venušiny kuličky jsou erotická hračka. Více než o pomůcku k dosažení slastných pocitů jde přitom o zdravotní potřebu. Používání kuliček je totiž vynikající prevence klesání pánevního dna, prevence nechtěného úniku moči i inkontinence. Jedná se také o skvělý trénink pro plánované početí.

Své kuličky by měla mít doma každá dospělá žena nehledě na věk. V mládí je totiž výborné posilovat svaly, pokud se chystáte otěhotnět. Po těhotenství a porodu svalstvo trochu ochabne, takže jsou klasické venušiny kuličky také výbornou volbou. V pozdějším věku pomáhají bojovat zase s inkontinencí. Prostě a jednoduše jde o pomocníka na celý život. A ještě si s ním užijete.

Kegelovy cviky a venušiny kuličky by si měla osvojit každá žena

Kromě venušiných kuliček jsou pro posílení pánevního dna výborné ještě tzv. Kegelovy cviky. S těmi si ovšem rozhodně neužijete tolik hezkých pocitů. Kromě toho kuličky lze nosit při běžných činnostech, jako je nakupování, uklízení, cvičení apod. Tím, jak se pohybujete, se hýbou i kuličky a dochází ke stimulaci svalstva.

Venušiny kuličky jsou vlastně docela jednoduchá pomůcka. Jde o dvě kuličky uschované nejčastěji v silikonovém obalu a spojené k sobě. Až si je budete pořizovat, za zvážení určitě stojí rovnou sada venušiných kuliček, která myslí na to, že se vaše svalstvo bude zlepšovat. Na začátek je totiž dobré pořídit si lehčí kuličky, později můžete přidat hmotnost.

Hitem poslední doby jsou chytré venušiny kuličky

Stejně jako si při běhání sledujete uběhlou vzdálenost a tempo, i cvičení s kuličkami se dá monitorovat. Chytré venušiny kuličky se dokáží propojit s mobilní aplikací, tam pak uvidíte veškeré údaje.

A kde je koupit? Pořídíte je v sexshopech, ale i některých drogeriích a lékárnách. Přece jenom je to zdravotní pomůcka. Zmiňované chytré kuličky pak má například e-shop Sexio.cz. Tak vzhůru posilovat. Nejen kvůli prevenci nechtěného úniku moči, ale také pro radost a pro lepší požitky ze sexu.