Koho z nás by nepotěšila finanční odměna? Ať už ji dostaneme v práci v podobě prémií, za nasbírané bukvice od myslivce, jenž je vykupuje, za vítězství v běhu nebo třeba za věrné setrvávání u jedné banky? Stejně tak můžete získat finanční odměnu za darování krevní plazmy. Darovat ji můžete v Praze na Černém Mostě nebo na Chodově.

Nemusíte se ničeho bát

Určitě vás zajímá, jak probíhá odběr plazmy. Není divu. Poznání věcí a průběhu děje z nás odstraňuje obavu a strach. Celý proces je snadný a poměrně rychlý. Nedříve budete přijati, poté vás čeká vstupní prohlídka, následně si rezervujete termín odběru. Jakmile dojdete k odběru plazmy, udělají vám vstupní vyšetření a odeberete se na odběrový sál. Tam vám odeberou vzorky krve a pošlou je na rozbor, aby bylo zjištěno, zda jste zdraví.

Oddělování plazmy od krve, tzv. plazmaferéza probíhá asi hodinu. Po ukončení odběru vypijete ohřátý fyziologický roztok, který zastoupí tekutou složku krve, dokud se plazma neobnoví. Nakonec dojde k ošetření místa vpichu. Pak už vás čeká výplata náhrady ve výši 700 Kč za darování a drobné občerstvení. Budete-li chtít, objednáte se na další termín. Ti, kdo přijdou poprvé, půjdou na krátkou konzultaci s doktorem.

Darujte plazmu bez příspěvku

Je spousta lidí, kteří za darování nechtějí peníze. Bezpříspěvkové darování plazmy má ale také výhody. Čeká vás odpočet 3 000 Kč ze základu daně z příjmu, zároveň můžete finančně podpořit partnerskou neziskovku, kterou vyberete z nabízeného seznamu a přenechat jí vaši náhradu. Také se dostanete do programu Českého červeného kříže.

Darování krevní plazmy je minimálně bolestné a probíhá v komfortním prostředí. Pomozte zachránit životy a přidejte se k pravidelným dárcům. Budete se cítit po morální stránce báječně a budete na sebe hrdí.