Je už téměř tradice, že se během Mistrovství světa v ledním hokeji objeví spousta malých kluků, kteří se chtějí stát profesionálními hráči a jednou se třeba dostat i do NHL. Češi jsou navíc známí tím, jak neúnavně fandí svému národnímu mužstvu, a nejeden tatínek tak může být pyšný, že jeho kluk taky hraje. Ať ale hrajete hokej pouze rekreačně, nebo na trochu vyšší úrovni, tak víte, že hokejové vybavení není zrovna levná věc, a rozhodně je potřeba před koupí všechno pečlivě zvážit a ještě důkladněji poté vybrat, abyste hned nemuseli kupovat nové.

Na co se při výběru zaměřit?

Tím prvním, co musíte před návštěvou prodejny či internetu udělat, je si stanovit úroveň pokročilosti hokejisty. Jiné vybavení budete kupovat v případě úplného začátečníka a zcela jiné pro již hrajícího. Zohlednit byste tedy rozhodně měli také to, jak moc se chcete hokeji věnovat. Je to pro vás jen příjemné odreagování a zároveň způsob, jak se alespoň trochu hýbat, nebo berete hokej vážně a jste připraveni mu leccos obětovat?

Tím hlavním, co budete, jako hráč jakékoliv úrovně potřebovat, jsou brusle. Ovšem je rozdíl, zda jste již zkušený bruslař, nebo začátečník. Při začátcích si určitě vystačíte i s levnějším kouskem. Ten má zároveň také měkčí vyztužení, a díky tomu vám poskytne větší pohodlí při hře. Samozřejmě, čím dražší brusle, tím kvalitnější vyztužení, lepší pevnost a nižší hmotnost. Hned po bruslích je důležitý výběr hokejky. Pro začínající hokejisty volte raději měkčí hokejku, z toho důvodu, že mnohdy nemá potřebnou sílu k ohnutí hokejky při střele.

Bauer

Při výběru vybavení rozhodně zavítejte i do sortimentu značky Bauer. Jde o jedno z nejkvalitnějších hokejových vybavení na trhu. Toho jsou si dobře vědomi i hráči NHL, a mnoho jich v tomto vybavení také hraje. Na všechno zboží se můžete podívat buď na internetových stránkách, nebo si jej vyzkoušet v jedné ze značkových prodejen po celé republice.