Pravidelná údržba infrasauny není nijak složitá. Stačí vám k ní jen hadr, trocha vody a pár kapek čisticího přípravku. Žádného složitého ošetřování dřeva se bát nemusíte.BdlXNPnh8Y7rQi7xLRXBWlp9kXatXQ8fqnPQMyISsTtzQJnUU2dFxZHkm64d8Ce6mPyzxgY

Jak správně čistit infrasaunu

Prostor infrasauny pravidelně vysávejte, nebo zametejte. Poté vezměte hadřík namočený v teplé vodě s jemným mýdlovým prostředkem (ideálně takovým, který je určený přímo pro sauny) a otřete místa, kterých se lidé dotýkali. Mělo by jich být ale minimum. Dnes už se rozumí samo sebou, že by v sauně nemělo docházet k přímému kontaktu pokožky s povrchem sauny. Vždy se tak doporučuje mít pod sebou a pod zády ručníky, které absorbují přebytečný pot.

Při otírání vnitřních prostorů sauny se zaměřte především na zónu kolem dveří, nad lavicí a kolem odkládacích panelů. Následně vše přejeďte ještě čistým vlhkým hadrem. Dávejte si přitom pozor, aby nebyl příliš mokrý, dřevo by následně mohlo ztmavnout. K čištění sauny také nikdy nepoužívejte rozprašovače vody nebo parní čističe.

S chemií zacházejte opatrně

Čištění sauny není žádná velká věda. Přesto se vyplácí nezanedbávat pravidelnou péči. Vnitřek sauny byste neměli mořit, natírat barvou či jinak lakovat. Domácí infrasauny se prodávají kompletně připravené k užívání a výzdoba barevným nátěrem se rozhodně nedoporučuje.

Při zahřátí totiž může docházet k vypařování jedovatých látek a kromě nepříjemného zápachu byste tak čichali i nebezpečné plyny. Stejně tak se nedoporučuje používat žádné chlorové přípravky. Na trhu existuje hned několik druhů speciálních přípravků určených do saun, které můžete bez obav aplikovat na vnitřní i vnější povrch kabiny.

Pokud chcete dřevo šetrně ošetřit, můžete ho naimpregnovat a ochránit proti vlhkosti parafínovým olejem. Ten navíc krásně zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Olej nanášejte průběžně na lavice a další exponované dřevěné části sauny.

A tím veškerá práce končí. Pak už si můžete jen užívat příjemnou relaxaci v pohodlí domova.