Ať už jste zkušený vaper, nebo jste hrdým majitelem své první elektronické cigarety, máme pro vás několik užitečných tipů pro vapování doma. Pojďte se podívat, jak udělat z domácího vapování lepší zážitek a užívat si pohodu bez nepříjemného zápachu.

Především v zimních měsících nesou kuřáci povinnost kouřit venku dost nelibě. To je jedním z důvodů, proč přecházejí na používání elektronických cigaret. E-cigarety můžete s klidem a v pohodlí používat doma, bez toho, abyste někoho ve svém okolí obtěžovali kouřem.

Otevřená okna

Když vapujete v interiéru, ať už je to v místnosti nebo v autě, dbejte na to, abyste měli otevřená okna. Kromě toho, že se nebude v místnosti držet pára, nebudou se na skle zachytávat zbytky, které způsobuje rostlinný glycerin. Ty by vytvářely na skle mastný film, který by okna zmatňoval, a vy byste je museli častěji umývat. Navíc se nebudou okna v zimě zamlžovat v důsledku vyšší vlhkosti v místnosti.

Ideálně si tedy přitáhněte své oblíbené křeslo co nejblíže k oknu, otevřete ho dokořán a vychutnejte si svou oblíbenou příchuť, kdykoliv budete chtít.

Péče o elektronickou cigaretu

Údržba elektronické cigarety je sice jednoduchá, ale zcela zásadní. Bez ohledu na to, jak často vapujete, je vždy lepší udržovat zařízení trvale nabité alespoň z části a nikdy nenechat baterii vybít úplně. To může výrazně pomoci prodloužit životnost baterie. Udržujte také baterii i elektronickou cigaretu mimo dosah vysokých teplot a nevystavujte je přímému slunečnímu záření.

Na slunci může e-liquid řídnout a vytékat z náplně, v některých případech by mohl dokonce i změnit barvu. Stejně tak je důležité e-cigaretu chránit před chladem, ten baterii a e-liquidu také moc neprospívá. V chladu náplň může ztuhnout a e-cigareta by pak mohla špatně fungovat.

Pokud tedy máte své oblíbené místo na vapování u okna, nezapomínejte ji na parapetu nebo jinde, kam svítí slunce. To samé platí i pro automobily. Zacházejte s e-cigaretou jako s jakýmkoli jiným elektronickým výrobkem a pokud ji nepoužíváte, správně ji uložte.

Vyměňujte náplně kdykoli

Některé e-cigarety neumožňují výměnu náplně, dokud nedojde. Pokud nechcete upadnout do rutiny, zkuste e-cigarety se zacvakávacími náplněmi, které můžete vyměňovat kdykoliv podle chuti. Bezproblémové předplněné kapsle usnadňují výměnu náplní, kdykoli budete chtít, vybírat můžete z bezpočtu příchutí, od osvěžujícího mentolu, přes příchuť lesního ovoce až po klasický tabák.

Výhodou těchto náplní je pohodlné a především čisté vyměňování. Nehrozí při něm ušpinění od e-liquidu při jeho doplňování. Díky integrovanému systému cívky a knotu vám usnadní i samotné vapování. Ať už pobíháte po domě, zařizujete pochůzky, pracujete z domova, nebo relaxujete a užíváte si, můžete si vychutnávat svou e-cigaretu.

Používejte originální výrobky

Abyste měli jistotu, že bude vaše e-cigareta fungovat správně, je potřeba si pořizovat zařízení od prověřených výrobců. Většina z nich také vyrábí e-liquidy, které jsou kompatibilní se zařízením. Je tedy vhodné, abyste používali e-liquidy určené pro vaši elektronickou cigaretu. Jedině tak si zajistíte bezchybné fungování a maximální požitek z vapování.