Každý člověk občas potřebuje zapomenout na problémy všedních dní. Všichni bychom měli pravidelně nechávat odpočívat tělo i duši. Ale jak? Tělo může relaxovat spánkem, ležením u televize či u dobré knihy, jenže co duše? Ta si odpočine třeba u nezapomenutelného zážitku.

Po pravdě řečeno člověk nemusí investovat tisíce, kolikrát stačí vyjít na procházku do přírody, vystoupat na nějaký kopec a užít si západ slunce, vydat se na projížďku na kole nebo na koni. Jednou za čas je ovšem potřeba dopřát si něco méně obvyklého, co vás nabije energií na delší dobu. A co by to mělo být? Zkuste netradiční dovolenou ve vzduchu.

Pohled na svět z výšky je nepopsatelný

Letěli jste už někdy? Je jedno čím, protože v jakémkoliv dopravním prostředku letícím po obloze si užijete překrásný výhled. Z letadla vidíte nadýchaná oblaka, v noci svítící velkoměsta. V balónu se sice nedostanete tak vysoko, ale aspoň rozpoznáte obydlí vašich známých a místa, kam rádi chodíte. Uvidíte, že z výšky mají ještě větší kouzlo. A pokud poletíte navečer při západu slunce, naskytnou se vám skutečně překrásné scenérie.

Balón je jen jednou z možností

Když se řekne vyhlídkový let, většina lidí si představí právě horkovzdušný balón. Ve skutečnosti je ale možností daleko více. Letecké zážitky zahrnují například lety větroněm, vrtulníkem nebo letadlem. Pro ty odvážnější jsou k dispozici seskoky padákem. Pro bojácné zase naopak letecké simulátory, v nichž si mohou vyzkoušet zažít leteckou katastrofu, aniž by zvedli nohy z podlahy.

Letecké zážitky určitě dostanou i vás. Každý si mezi nimi vybere něco, co se mu zalíbí. Vsaďte se, že budete chtít let nebo seskok ještě někdy v životě zopakovat. Pozorování světa z výšky je totiž návykové a vyvolá ve vás pocity, jež na zemi jen tak nezažijete. Nevěříte? Vyzkoušejte si to sami, nebo s někým blízkým. S člověkem, kterého máte rádi, si pohled z výšky užijete ještě více.