Dodnes mezi námi chodí spousta lidí, kteří se stydí přiznat, že navštěvuji psychologa nebo dokonce psychiatra. Přitom, má-li člověk problém, může mu odborník v oblasti psychologie či psychiatrie pomoci zvládnout jakékoliv obtížné životní situace. Věřím, že právě vy považujete návštěvu psychologa Praha za stejně normální, jako například návštěvu gynekologa nebo internisty. A jaké jsou nejčastější příčiny, které vás mohou k psychoterapeutovi Praha přivést? Většinou se jedná problémy v partnerských vztazích, pracovní problémy a z toho plynoucí pracovní stres, potíže s dětmi a nejrůznější dlouhodobá traumata.

Pošramocený vztah je možno uzdravit

Vzhledem k tomu, že se dnes tolik manželství rozvádí, je nabíledni, že se manželská krize, partnerský nesoulad nebo jakékoliv pošramocení rodinných vztahů může dotknout i vás. Manželská poradna Praha zde však není pouze od toho, aby se pokoušela slepovat úplně rozbité, ale také proto, aby pomáhala najít řešení, jak vylepšit vztah, v němž stále panuje vzájemná láska, jen se cosi zaškobrtlo.

Manželskou krizi je možno řešit

Jak říká Mgr. Radana Rovena Štěpánková: „lépe dříve, když je ranka malá, než-li později, když je rána již plná hnisu“. Manželská krize může vzejít z toho, že jeden z partnerů, nebo oba dva, pociťuje nesoulad a nespokojenost ve vztahu. Žárlivost, nezájem, nedostatek pochopení, sexuální nesoulad, nevěra a podobně často mohou vyústit až bolestivým rozvodem. Ne vždy však tomu tak musí být. Je potřeba si uvědomit, že nejen auto, aby dobře jezdilo a dobře vypadalo, vyžaduje stálou pozornost a péči. Pozornost a patřičnou péči samozřejmě potřebují i mezilidské vztahy, ať už ty partnerské, širší rodinné, kolegiální nebo pracovní. Pokud si s nimi nebudete vědět rady, zahoďte veškeré zábrany a obavy, a pomoc vyhledejte!