Léto je v plném proudu, my jsme téměř denně na slunci a proto je důležité, abychom se natírali mléky, které chrání naši pokožku před spálením, příp. používali olej na opalování. Abyste si byli jistí, že používáte kvalitní opalovací kosmetiku, voltě některé ze značek v lékárně, před těmi v drogerii. Sice vás bude stát o něco víc, než v drogerii, ale najdete zde skutečně kvalitní značky, díky nimž bude vaše tělo spolehlivě chráněno.

Jak vysoký faktor použít?

Co se týče našich povětrnostních a teplotních podmínek, postačí vám, pokud budete používat ochranný faktor se sílou ochrany před UV paprsky 20 – 30. U malých dětí používejte vždy raději silnější faktor ochrany, jejich pokožka je totiž jemnější a snadněji se spálí.

Drahé neznamená kvalitní

I v drogerii mnohdy najdete dražší opalovací přípravky, než v lékárně. To však neznamená, že jsou kvalitní. Často platíme za značku, nikoli za kvalitu. Právě v lékárně se můžete spolehnout na to, že si pořídíte opalovací mléko, krém, sprej, olej či cokoli dalšího, co vás ochrání.

Co dělat, když se spálím?

V případě, že to s pobytem na slunci přeženete, jistě použijte přípravek s obsahem phantonolu. Ten vám zajistí zklidnění spálenin, ochlazení a dodá pokožce důležité živiny pro její regeneraci. Co se týče spálenin, snažte se jim co nejvíce předejít, protože čím více se spálíte, tím více stárne vaše pokožka a máte o to větší předpoklad pro vznik rakovinotvorných zárodků v kůži.

Obraťte se na lékárníky

V případě, že si nejste jisti, jak vysoký faktor máte při opalování použít, ať už jde o pobyt u moře, nebo v naší zemi, obraťte se na vašeho lékárníka. Zajisté vám poradí, který faktor je ideální právě pro vaši potřebu.

S kvalitní opalovací kosmetikou se pobyt na slunci zajisté užijtete. Neváhejte se zastavit v lékárně a informovat se na bližší údaje.