Játra a žaludek, ty dostávají v létě hodně zabrat. Jestli s nimi máte problémy, nebo je chcete preventivně podpořit, zkuste pomoc z přírody. Několikatýdenní kúra vám určitě neuškodí, maximálně vám pomůže trochu pročistit tělo.

V létě by měl člověk odpočívat. Je to čas prázdnin, dovolených a volna. Jenže skutečnost je často jiná. Místo toho, abychom dovolili tělu vypnout a uvolnit se, mučíme ho ve velkých vedrech, dlouhými túrami v přírodě či procházkami po neznámých městech a v neposlední řadě také jídlem a alkoholem.

Játra dostávají zabrat a žaludek také

Léto přímo láká k tomu, abyste si dali venku na zahrádce orosené pivo s kamarády, zašli si s kamarádkou na víno nebo uspořádali rovnou nějakou párty s tvrdším alkoholem. O prázdninách se pije hodně a játra to pocítí. Právě proto byste jim měli usnadnit regeneraci.

Podobně to o prázdninách funguje s jídlem. Zejména pokud cestujete, je žaludek zkoušen různými kuchyněmi. Snadno si ho můžete podráždit něčím, co běžně nejíte. Docela běžné je také přejídání, obzvlášť když si zaplatíte dovolenou s all inclusive. Jak tedy udržet normální činnost střevního traktu?

Zkuste kombinaci ostropestřec + artyčok

Nezatěžujte své tělo zbytečně léky, vydejte se přírodní cestou. Jako dělaný přípravek na léto je Ostropestřec plus Artyčok Naturvita 60 kapslí. Tento doplněk stravy totiž kombinuje ostropestřec mariánský, který má blahodárné účinky na játra, s artyčokem zeleninovým, jenž usnadňuje trávení. V každé kapsli je 250 mg ostropestřce a 250 mg artyčoku, přičemž dospělí mohou brát 2-3 kapsle denně. Kúra vám tedy vystačí asi na měsíc, což je dostatečná doba, abyste své tělo detoxikovali.

Podobných přírodních doplňků stravy je na trhu spousta. Některé vám pomohu udržet zdravou kůži a vlasy, další bojují proti únavě či unaveným očím. Léto je pro tělo náročným obdobím, tak mu pomozte ho lépe zvládnout. Doplňky stravy zakoupíte například v e-shopu GigaLekarna.cz.