By: Gonzalo Baeza H

Ne nadarmo se říká, že člověk, který myslí optimisticky a nepřipouští si problémy, je na tom mnohem lépe po psychické stránce, ale také po té zdravotní. Psychika a zdraví jsou totiž dvě věci, které jsou spolu úzce spjaty.

Vyhoďte všechny léky a začněte myslet optimisticky

Váš život to učiní mnohem zajímavějším, zábavnějším a sami se budete cítit velmi dobře. Pokud budete optimisté, tak vaše srdce bude fungovat mnohem lépe a nejen srdce, nebudete mít vředy, problémy se žaludkem a přinese vám to velkou řadu pozitiv. Pokud budete pesimista, pak vám hrozí to, že budete mít vysoký cholesterol v krvi a neblahý vliv tento postoj k životu má i na vyšší krevní tlak.

Optimismem vyléčíte cokoliv. Vzpomeňte si na dobu, kdy jste prožívali neuvěřitelné štěstí a na dobu, kdy jste se utápěli v depresi.

Já na sobě například pozoruju při pesimistickém myšlení a v období, kdy mám problémy, které se na mě valí to, že mě neuvěřitelně bolí hlava a trpím migrénami. Naopak v době, kdy jsem se zamilovala, porodila dítě, jsem zvládala i velmi těžké situace s přehledem. I když porod je věc, která je velmi náročná pro ženu a po porodu máme bolesti a problémy, tak jsme schopné se nad nimi povznést právě proto, že máme v ruce to naše právě narozené miminko, které nás činí šťastnými.  Pokud chcete být v pohodě, tak pro to začněte hned něco dělat, protože jedině tak budete celkově v dobré kondici.

Možná jste ani netušili, že lidé, kteří jsou optimisté, také dokážou lépe hubnout a více cvičit. Jejich optimistický pohled na svět jim v tom velmi pomáhá a věci jim jdou lépe. Jejich výkony jsou pak dobré i  v zaměstnání. Mají za sebou lepší pracovní výsledky a tím pádem jsou v práci více k užitku. Pesimista podává menší pracovní výkony, je potom nejen méně oblíbený v kolektivu, ale také samozřejmě u zaměstnavatele.

Začněte to vnímat jinak i vy. Pracujte na tom, abyste viděli svět růžověji.