Stále více lidí trpí fyzickými změnami v obličeji a na těle, které jsou způsobené především nesprávným životním stylem. Je to rovněž případ tvorby takzvaných kruhů pod očima. Působí dosti nevzhledně, což je problémem hlavně pro ženy, které dbají na svůj zevnějšek. Jak se potíží zbavit?

Základním předpokladem je zdravá výživa, dostatek spánku a celková změna životního rytmu. Jednou z nejčastějších příčin toho, že se kruhy pod očima vytvářejí, bývá únava organismu. Typicky si nepřirozeně tmavých částí pokožky pod očima všimnete tehdy, jste-li nevyspalí. Nedostatek, potažmo úplná absence spánku vede k blednutí kůže, a právě místa pod očima nechávají vyniknout tmavějšímu zbarvení. Dalším podstatným faktorem je dehydratace, svojí částí však přispívá také věk, v neposlední řadě pak alergie a genetické dispozice. Zpravidla se kruhy pod očima hodně týkají lidí se sedavými zaměstnáními, během nichž hledí do monitorů počítačů a notebooků.

Dobrá strava a vitamíny – základ péče o pokožku a zdraví

Abyste nemuseli kruhy pod očima řešit každý den poté, co vstanete, je důležité dbát na pravidelný režim. Choďte spát ideálně ve stejnou dobu, dopřejte si alespoň 6 hodin vydatného odpočinku. Dále je vhodné zařadit do jídelníčku potraviny, které obsahují vysoké množství vitamínů, zejména vitamínu C, ale rovněž by ve stravě neměl chybět například hořčík, jenž přispívá k odstranění únavy a rychlé regeneraci organismu. Pomáhají i různé cviky, jimiž trénujete oční svalstvo a masírujete pokožku v oblasti očí a spánků.

Kosmetické produkty zmírní viditelnost kruhů pod očima

Pokud už se u vás kruhy pod očima přeci jen někdy objeví, dají se umně zamaskovat. V současnosti si ve specializovaných obchodech můžete zakoupit vyživující oční krémy, gely, oleje a masky, které jsou přímo určené k odstranění, respektive zamaskování tmavých, nevzhledných částí pokožky v obličeji. Aplikace je jednoduchá, přitom poměrně účinná. Vždy je však dobré si uvědomit, že kruhy pod očima samy nezmizí, pokud o své tělo nebudete patřičně pečovat.