By: Maurina Rara

Kokosový olej je již hezkou řadu let ceněn pro své blahodárné a také všestranné působení na lidský organismus. Dobrý je jak k dlouhodobé hydrataci, tak i ke zvláčnění pokožky.

Jak se kokosový olej získává

Kokosový olej pochází z palmových hájů. Při pěstování jsou dodržovány a kontrolovány zásady ekologického zemědělství. Plody, které jsou již zralé, jsou ručně zpracovávané tradiční metodou lisování za studena. Díky tomu si pak olej uchovává všechny vitamíny a také antioxidační látky, které jsou prospěšné pro lidský organismus.

Výhody kokosového oleje jsou velmi různorodé. Nabízí se vám blahodárné a všestranné použití, olej je vhodný i na vaření, pečení a pak také do studené kuchyně.

Klady a síla, to vše oceníte

Máte-li problém s trávením a jeli činnost vašeho metabolismu špatná, tak vám kokosový olej zcela jistě pomůže. Velice významnou roli hraje také proto, že neobsahuje cholesterol a mezi jeho další velké plusy patří i to, že neoxiduje a je stabilní při vysokých teplotách. Pokrmy dokáže lahodně dochutit a dodá jim punc exotiky.

Kromě toho, že kokosový olej můžete využít v kuchyni, jej ale také můžete využít i jako kosmetický přípravek. Dokonale totiž pečuje jak o pleť, tak i o tělo a vlasy. Chcete se zbavit nevzhledné pomerančové kůže? Pak jste sáhli po správném produktu a po správném produktu jste sáhli také tehdy, pokud se snažíte účinně zhubnout.

Kokosový olej se dá také použít jako masážní olej. Mezi jeho další úžasné vlastnosti patří intenzivní hydratace, ochrana a pomoc při přirozené regeneraci. Vhodný je také pro pokožku velmi citlivou až alergickou a pro pokožku novorozenců. Nemáte rádi mastnotu? Pak oceníte především to, že se olej velmi rychle vstřebá a nezanechá mastný film na těle. Kokosový olej je bohatý na antioxidační látky. Chcete zpomalit proces stárnutí, tak sáhněte po účinném pomocníkovi.

Těch výhod a důvodů, proč kokosový olej doma mít, je celá řada.