Krabičková dieta představuje dietu, kdy Vám firma provozující tento typ diety navaří jídlo na celý den. Navařené jídlo firma rozporcuje do pěti krabiček, které potom v určený čas sníte. Dostane snídani, svačinu, oběd, druhou svačinu a večeři. Systém je založen na základě dokonale vyvážené stravy a velikostí porcí. Zaručí Vám i zdravější a lepší kondici.

Sníst byste měli, pouze těchto pět krabiček za den. Pokud dodržíte systém a opravdu již nic jiného nebude jíst, dokážete za měsíc zhubnout 4 až 6 kilogramů. Při hubnutí záleží na tom, na jaké váze jste začali. Čím vyšší váha je na začátku této diety, tím jde hubnutí rychleji. Zhubnout za měsíc 4 až 6 kilo je reálné a nezatíží ani organismus.

Jak to celé funguje

Fungování je založeno na rozdělení jídel do pěti krabiček. Každý den dostanete tyto krabičky na celý den. Určitá jídla budete konzumovat studená. Jiná jídla si budete muset ohřát v mikrovlnné troubě. Jídla jsou připravovaná zdravě a disponují určitou energetickou hodnotou.

Pro ženy mají jídla energetickou hodnotu 5.000 KJ a pro muže 7.000 KJ. Zároveň budete muset hodně pít. Doporučeno je vypít až tři litry vody denně. Alkohol konzumovat je při dietě zakázané, protože je velmi kalorický. Rozvoz jídel firmy zajišťují od pondělí do pátku. O víkendech se budete stravovat sami.

Ceny jsou různé, pohybují se od 200 Kč na den výše. Vyzkoušet můžete ty firmy, které nabízejí první týden na zkoušku. Teprve poté se můžete rozhodnout, zda chcete pokračovat celý měsíc, nebo nechte, protože Vám dieta nevyhovuje. Sami odborníci s firmy Vám zaručí, že pokud dodržíte systém krabiček, za měsíc zhubnete v rozmezí od 4 do 6 kilogramů.

První dny budou krušné. Než si tělo zvykne na jiné jídlo a menší porce, budete pociťovat hlad. Po pár dnech se vše srovná. V případě, že nevydržíte a něčím se dojíte, pak zvolte zeleninu. Zelenina má minimum kalorií a neohrozí tak, systém krabičkové diety.

Vhodnost diety

Dieta je vhodná pro všechny lidi, kteří nemají čas. Využívají ji především právníci, manažeři, lékaři, ale i maminky na mateřské dovolené. Tito lidé mají málo volného času a

nemohou, tak redukci své váhy, věnovat více času, než je nutné. Jejich zbylý volný čas pro ně představuje, tak velkou hodnotu, že ho nechtějí věnovat hubnutí.