Krabičková dieta se skládá z 5-ti jídel denně, které je nutné jíst za sebou v pravidelných dávkách, nejlépe tak po 2,5 až 3 hodinách. Krabičková dieta má v každé krabičce jeden pokrm a to snídani, svačinu, oběd, svačinu a večeři. Jídlo je vyvážené a je připravováno nutričními a výživovými poradci. Můžete si jej nechávat dovézt domů, nebo si jej vyzvedávat na místě k tomu určeném. Ovšem takovéto stravování je dosti nákladné, a tak si jej můžete také připravit doma, a to o něco levněji. Je rozdíl, pokud budete připravovat krabičkovou dietu pro ženy a pokud pak pro muže.

stevepb / Pixabay

Bez hladovění

Díky krabičkové dietě, zhubnete bez hladovění a naopak budete mít neustálý přísun potravin a tak to půjde snadno. Zásadou je nesníst již pak nic okolo, ale pouze to, co je obsahem krabiček a dodržovat pitný režim. Nic jiného k hubnutí není potřeba. Jak si připravit krabičkovou dietu doma? Určitě je velmi důležité již při nákupu potravin sledovat, co je nízkotučné, odtučněné a podle toho svůj nákup potom podřizovat. Nesmíte se koukat na to, co je v akci a je to levné, ale nakupovat musíte podle počtu kalorií a podobně.

Příklad diety

K snídani si dejte nízkotučný jogurt s ovesnými vločkami, ke svačině plátek celozrnného chleba a k němu plánek dietní šunky a rajče, k obědu pak rýži basmatti a kuřecí plátek, ke svačině si dejte rajče s mozzarelou a k večeři kuskus nebo kroupy se zeleninou. Na trhu je několik knih, kde najdete spousty receptů, jak si krabičkovou dietu připravit a den po dni obměňovat svou stravu a přitom zhubnout. Nejlepší by bylo poradit se s výživovým poradcem o tom, jaké potraviny jsou přímo pro vás ty nejvhodnější, protože vše je samozřejmě individuální a každý z nás potřebuje trošku něco jiného. Dieta se nedá držet u všech stejně, i když samozřejmě jsou potraviny, které vám hubnutí zaručí.