Nemocí je celá řada, a tak každý musí počítat s tím, že občas nějakou prodělá. Nikdo si nevybereme, která nemoc postihne zrovna nás a nikdo se jim nevyhne úplně. Ovšem existují nemoci, za které si můžeme tak trochu sami, například zánět močového měchýře.

Nemoc žen

Zánět močového měchýře není nic příjemného, o čemž se určitě přesvědčilo několik žen, protože právě ženy jsou častými oběti tohoto onemocnění. Je to z jednoho prostého důvodu, a tím je délka močové trubice, která je výrazně odlišná, než u mužů. Ovšem může se stát, že tato nemoc přijde i za muži. Má několik příčin a většinou je to jen naše chyba, a proto je důležité, abyste se vyhnuli zbytečných obtíží, protože tohle je jedna z nemocí, která se ráda vrací.

Na záchodě několikrát do hodiny

Nejběžnějším příznakem je pocit, že je váš močový měchýř plný. V podstatě je to i pravda, protože při zánětu máte uvnitř spoustu bakterií, které se zde začínají množit. Ovšem, když dojdete na záchod, abyste měchýř vyprázdnili, tak vás čeká jen pár kapek. Nejhorší na tom je, že těchto pár kapek vás bude pronásledovat celý den. Každou chvíli budete mít pocit, že musíte na záchod a pak zase nic, ovšem nejít tam, to nejde.

Časté močení i bolest

Kromě toho, že budete neustále sedět na záchodě, tak vám tento posed bude velice nepříjemný, protože zánět močového měchýře je spojený s pálením a bolesti při močení.  Každá žena to nese jinak, ovšem mnoho žen pociťují bolest, i když zrovna nemočí. Jedná se o bolest v podbřišku, který se lehce nafoukne a dokonce v některých případech i v okolí bederní části zad. Často jsou to křeče, která vás nepustí ani do práce, a tak se budete doma svíjet a každou chvíli chodit na záchod.

Když moč mění barvy

Nelekněte se, když je vaše moč v případě tohoto onemocnění trochu kalná, protože i to je jedním z příznaků. Ale pokud je nemoc vážnější, tak můžete v moči objevit i krev. To je vždy špatným znamením. V případě, že je to příznakem je zánětu, tak se nemusíte obávat, protože to lze vyléčit, ovšem pokud se opravdu objeví krev v moči, musíte rychle zajít za lékařem, protože to může být signálem i nějaké horší a nebezpečné nemoci.

 Já zánět močového měchýře nechci!

Nikdo si nepřeje trpět zánětem močového měchýře, ale pokud se této nemoci opravdu chcete vyhnout, musíte dodržet jisté podmínky. Jednou z nich je i to dávat si pozor, kde si sedáte, protože byste neměli sedat na nějaký studený podklad, také byste neměli chodit s odhalenými bedry. A vyhněte se i častému styku s neznámými muži, protože i tímto způsobem se mohou bakterie přenášet. Jsou případy, kdy za to nemůžete vy, ovšem daleko častěji je to nedbalost.

Pečujte o sebe, abyste neprochladli, protože jinak vám hrozí zánět močového měchýře, a ten nechce nikdo. Myslete na to, že je nemoc, která se vrací …