Není kámen jako kámen, některé jsou od sebe markantně odlišné, zejména pokud jde o minerály. A jsou lidé, kteří věří tomu, že minerály mají v sobě ukrytou nějakou magickou sílu, která nám může dodat nejen energii, ale dokonce nás může vyléčit.

Jaký minerál je ten pravý?

Minerálů je velké množství, jsou odlišné nejen barvou, složením, ale také sílou, kterou v sobě ukrývají. Proto si můžete vybrat sami, který je podle vás ten nejlepší pro vaše tělo.

Co takhle křišťál?

By: THOR

Křišťál je nejběžnější minerál, který jistě všichni dobře znají. Jde o kámen, který je průzračný a čistý. A již několik let je tradičním minerálem mnoha kultur. Dokonce byl významnou součástí i pro lékařské odvětví. Jeho velkou výhodou je to, že jde o minerál, který pomůže téměř při každým onemocnění a také dokáže ovládnout vaše emoce. Kromě toho je velmi prospěšný vůči pokožce, vlasům a nehtům. Objevuje se v domácnostech často, i když lidé nevěří na jeho magické síly, tak ho při nejmenším využívají jako krásný doplněk.

Co takhle hematit?

Minerál, jehož barvou je červená, odkud také přišel název hematit. Jedná se o výborný kámen pro ty, kteří mají slabou vůli a k překonání překážek potřebují pomoct. Protože právě tento minerál vám může pomoci zbavit se špatných návyků či zlozvyků, jako je kouření, nadměrné přejídání a podobně. Kromě toho lidem, kteří jsou citlivější anebo hůře snášejí stresové situace, pomáhá právě hematit, který dodává vůli vypořádat se s každodenními problémy.

Co takhle býčí oko?

Býčí oko je další velice známý minerál, který je nositelem velké energie. Svou energii vám poskytuje, když máte problémy s pohybovým ústrojím, s mírným svalovým napětím, při křečích, ale také když budete trpět záněty nervů a všemi bolestmi spojených s nimi. Jde o velmi zajímavý kámen, díky kterému bude i vaše duše v harmonii.

Anebo citrín?

Dalším krásným a energii nabitým kamenem je citrín. Jeho krásná žlutá barva připomíná sluníčko. A stejně tak, jak pozitivně na vás působí sluníčko, působí i citrín. Takže vaše nálada bude lepší, rozvijete si tvůrčího ducha, podpoří regeneraci a očistu. Kromě toho si dokáže poradit i s těžkou únavou.

Někdy kameny vidí jen jako neživé věci, které leží na zemi, jiní je používají, jako šperky, ale existují i takoví lidé, kteří využívají energii, která je v kamenech skryta.