Patříte-li k milovníkům saunování a blahodárné účinky, jež se k němu pojí, si užíváte mnohokrát do roka, bude pro vás mnohem pohodlnější pořídit si domů infrasaunu. Je velmi podobná té klasické, velmi příznivě působí na naše zdraví a montáž zvládne každý běžně manuálně zručný člověk.

Účinky infrasauny

Uvnitř infrasaun jsou instalovány infrazářiče, jež mají mnoho funkcí, které kladně ovlivňují náš organismus. Jejich největšími přednostmi je, že snižují bolest a svalový spasmus, zvyšují průtok krve, pomáhají detoxikovat organismus, jsou vhodné i pro kardiaky a osoby snášející špatně vyšší teploty klasického saunování. Dlouhovlnné teplo, které produkují, prostoupí kompletně všemi částmi těla.

Zajímá vás, jaké teploty bývá u infrasaun dosahováno? Většinou je to mezi 45 – 60ºC, doporučená doba jednoho pobytu pro osobu je 25 – 45 min.

Složení a velikosti infrasaun

Ať už si tento tělu prospěšný výrobek chcete pořídit pro svou rodinu, rodičům, kteří jsou sami nebo žijete single, bohatý výběr velikostí a modelů vám umožní vybrat si ten nejvíce vyhovující. Infrasauny se vyrábí ze dřeva, uvnitř se nachází lavice pro pohodlný odpočinek, světla, součástí může být i rádio s CD přehrávačem, skleněné průčelí, najdete i typy u nichž se dají světla zapnout dálkovým ovladačem. Jedním takovým je např. model Radiant pro dvě osoby.

Infrakabinky se dají umístit do jakékoli suché části bytu nebo domu a díky tomu, že se vyrábí ve tvaru čtverce, obdélníku nebo s kruhovým rohovým vstupem umí být nenápadné i dominantní, záleží na vašich preferencích.

Po spuštění trvá cca 10 min, než se budete moci příjemně nahřívat. Infrazářiče neprodukují žádné škodlivé záření.

Kde najít bohatou a kvalitní nabídku?

Předním prodejcem saun u nás je společnost Horavia s.r.o., kterou najdete na webových stránkách finskasauna.cz. Pořídíte-li si u ní saunu, její realizaci a montáž je schopna provést kdekoli v ČR i na Slovensku a jinde na území EU. Osobně si můžete zboží převzít na pobočkách v Brně, Praze nebo nově i v Českých Budějovicích.

Udělejte pro zdraví sebe i svých blízkých to nejlepší a pořiďte si domů infrasaunu. Uvidíte, že budete nadšeni a budete ji využívat takřka denně.