Nacházíme se v hektické moderní době, kdy paradoxně znovu objevujeme medicínský přínos rostlin, jimiž se léčili naši předkové. Současný trh nabízí mnoho doplňků stravy, které slibují zlepšení zdraví, zklidnění nervů a lepší funkci orgánů. Právě takovou kombinací je i kombinace extraktu ze jmelí a hlohu, doplněná hořčíkem.

Jmelí bílé

Možná se divíte, že právě tato rostlina je známa svými léčivými účinky, protože jste ji dosud znali pouze jako zázračnou přísadu magických lektvarů keltských druidů, nebo jako vánoční ozdobu, která se věší nade dveře, abyste pod ní mohli políbit svůj protějšek. Prý to přináší štěstí. Jedná se ovšem skutečně o perspektivní lékařskou rostlinu s příznivými účinky na srdeční funkci i celý oběhový systém. Máte-li problém s vysokým cholesterolem, jmelí vám pomůže snížit jeho hladinu na obvyklé hodnoty. Dodává také povzbuzení krevnímu oběhu v kapilárách a reguluje množství tuků v krvi.

Hloh obecný

O blahodárných účincích hlohu na srdeční slabost či arytmii jste již možná slyšeli. Tyto keře nebo stromky se u nás hojně vyskytují na zahradách, lukách i okrajích lesů. Výtažek z květů hlohu, které je nejvhodnější sbírat v květnu, může dokonce působit jako prevence anginy pectoris či infarktu. Také listí a plody pozitivně působí na zdraví, avšak již méně. Hloh, i v kombinaci s jinými rostlinami, je skvělým pomocníkem při poruchách prokrvování, zvyšuje zásobování organismu kyslíkem a podporuje periferní oběhovou soustavu. Trpíte-li vysokým krevním tlakem, dopomáhá k normalizaci těchto obtíží. Jelikož podporuje správnou cirkulaci krve, je také dobrý na paměť a zlepšení činnosti mozku. Ve stresovém období navíc dokáže zklidnit a pomoci k pokojnému usínání.

Hořčík

Tento prvek zastává v organismu celou řadu funkcí. Trpíte bolestivými křečemi v nohou, zvláště po fyzické námaze? Právě ty může způsobit nedostatek hořčíku, který je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů. Přídavek ve formě potravinových doplňků pomáhá k udržování normálního metabolismu a dodává organismu energii. Při větší fyzické zátěži se zvyšuje také spotřeba hořčíku, pokud se tedy pravidelně věnujete sportu, měli byste na to myslet a svému tělu ho dodat.

Silná trojkombinace

Kvalitní doplňky stravy a vitamíny pro zachování zdraví seženete velmi jednoduše na e-shopu http://www.lekarna-zdravi.cz. Internetová lékárna má pro vás připraven široký výběr produktů, mezi nimi také uvedenou trojkombinaci jmelí-hloh-hořčík. Obsahuje extrakt z natě jmelí v koncentraci 4:1, extrakt z plodů hlohu obecného též v poměru 4:1, dále uhličitan hořečnatý a citrát hořečnatý. Vyrábí se v želatinových kapslích, jejichž doporučené dávkování je 1 dvakrát denně. Trápí vás jiné neduhy? V přehledném katalogu si jistě vyberete vhodný produkt, který váš problém vyřeší.