By: Laura Lewis

Také se snažíte zhubnout, ale máte pocit, že je to naprosto nadlidský výkon? Pokud už nevíte kudy kam, je jasné, že děláte někde chybu. Jaké jsou mýty o hubnutí a co rozhodně není tak, jak se říká?

V první řadě se neustále někde říká, že se musí jíst pravidelně 5 x denně. To je samozřejmě pravda, ale je velmi důležité vědět, co byste měli jíst a kolik toho sníst. Ono sníst 5 x denně kachnu s 6 knedlíky neznamená, že skutečně zhubnete. Strava musí být vyvážená a vy v první řadě musíte přijímat mnohem méně kalorií, než kolik jich vydáte. Pak teprve na sobě můžete pozorovat účinky hubnutí. Jíst 5x denně je sice pěkné, ale nemůžete jíst prostě vše.

Myslíte si, že pokud bude jíst produkty, kde je napsáno light, tak jsou pro vás dobré a vy po nich zhubnete? Pozor na to. Tím, že je na nich napsáno light, je jasné, že obsahují méně kalorií, jenže tím pádem vás také mnohem méně zasytí a vy budete mít o to větší hlad a sníte toho tedy více. V tuto chvíli jste tedy tam, kde jste byli. Sníte více a nezhubnete. Light – nelight, tudy cesta nevede.

Pokud si myslíte, že vám pomůže očistný půst, tak máte sice svým způsobem pravdu. Zhubnete, zhubnete rychle, výsledek uvidíte, ale co bude následovat dál? Čeká vás jo-jo efekt, takže očistná kůra skutečně k ničemu nevede. Budete se při ní pouze trápit a sahat si na dno.

Pokud si myslíte, že sportem zhubnete, tak to není až tak pravda. Velmi důležitá je totiž kombinace strava – pohyb. Pokud budete pouze držet dietu a nebudete mít pohyb, tak rozhodně nezhubnete tak, jako kdybyste pohyb skloubili se stravou a naopak. Nejde o to, že se v tělocvičně udřete a bude z vás téct pot, ale jde o to, co si po cvičení dáte k jídlu. Dbát prostě musíte na obojí, jak na stravu, tak i na pohyb. Budete pak hubnout mnohem snáze.

Nevěřte žádným zázračným dietám, ani ničemu, co slibuje nemožné. Jediné, čemu můžete věřit, je sama sobě.