V dnešním světě plném prachu, alergenů a s nimi spojených civilizačních nemocí, by mělo být samozřejmostí mít doma čističku vzduchu. Ta totiž pomáhá vytvářet čisté a zdravé vnitřní prostředí.

S pomocí celé řady filtrů odstraňuje alergeny, bakterie, viry, prachové částice, plísně, psí chlupy, zápach a chemické látky, které se uvolňují ze syntetických materiálů, kterých míváme v domácnosti nespočet.

Stejně jako u jiných zařízení platí i v tomto případě, že její efektivita závisí na jejím správném používání. Jak tedy správně používat čističku vzduchu, aby vám co nejlépe sloužila?

Základem je správný nákup

Zda bude používání efektivní závisí již na samotném nákupu. Hlavním parametrem, na který se při nákupu zaměřte, je vzduchový výkon zařízení, který říká, jaké množství vzduchu (m3) zvládne čistička přefiltrovat za 1 hodinu. Vybírejte pro vaše prostory proto takové zařízení, které zvládne přefiltrovat za jednu hodinu vzduch minimálně 2,5krát.

Bližší informace k výběru včetně vzorce pro výpočet vzduchového výkonu najdete v našem článku Na co se zaměřit při výběru čističky vzduchu.

Umístění čističky vzduchu

Čističku vzduchu doporučujeme umístit tak, aby mohl vzduch v místnosti cirkulovat. Ideálně na prostředek stěny mezi dveřmi a oknem. Postavit ji můžete také na skříňku či poličku, přibližně ve výšce pasu a ideálně by měla být umístěna tak, aby okolo ní byl volný prostor cca 50 cm.

Kam neumisťovat čističku vzduchu

  • ke zdrojům tepla
  • do těsné blízkosti dveří a oken
  • pod strop

Doba a četnost používání čističky vzduchu

Doba používání závisí na celé řadě faktorů – počet lidí v místnosti, znečištění vzduchu, zdravotní stav osob v domácnosti apod. Minimální doba zapnutí by měla být alespoň hodinu, na kratší dobu je její použití zcela neefektivní. Zvláště žádoucí je její spuštění při pohybu osob v dané místnosti.

Co se týče použití během spánku, tak ji můžete mít zapnutou po celou noc, ale nezapomeňte si ji před usnutím ztlumit, aby vás svým hlukem nerušila (např. čističky IONIC CARE jsou naprosto bezhlučné).

Další pravidla pro používání čističky vzduchu

  • ideální použití je v uzavřené místnosti
  • výstup čističky nasměrujte do nejvyužívanější části místnosti
  • nezapomínejte na pravidelnou údržbu, kterou provádějte v souladu s manuálem
  • interval čistění závisí na znečištění ovzduší

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/