Kompenzační pomůcky usnadňují život seniorům i tělesně postiženým lidem každý den. Jedná se o různé typy zdravotnických a rehabilitačních pomůcek. Široká nabídka zdravotnických pomůcek je šitá na míru různým obtížím. Proto neváhejte a svěřte se svému lékaři. On vám s výběrem správné pomůcky jistě rád pomůže.

Výběr je široký – od menších kompenzačních pomůcek až po invalidní vozíky a pečovatelská lůžka. Všechny zdravotnické pomůcky mohou výrazně zlepšit kvalitu života nejen pacienta, ale usnadnit i některé pečovatelské činnosti. Pacientovi mohou snížit bolest, zvýšit možnost samostatného pohybu a dodat během pohybu podporu a jistotu.

Vybíráme kompenzační pomůcku

Mezi kompenzační pomůcky patří mechanické i elektrické invalidní vozíky, lůžka a antidekubitní matrace, chodítka a hole, menší koupelnové a toaletní pomůcky. Mezi tyto menší doplňky patří například i madla do koupelen nebo nástavce na toalety, které usnadňují sedání a vstávání.

Sortiment kompenzačních pomůcek je široký. Nebojte se o svých problémech mluvit se svým lékařem. On má přehled o možnostech, jak zvýšit váš komfort.

Při výběru pomůcky zvažte několik faktorů, které mohou usnadnit její budoucí využívání. Hlavním faktorem by měla být funkčnost výrobku a jeho spolehlivost. V případě, že pomůcku potřebujete co nejdříve, zjistěte si dostupnost výrobku. S přihlédnutím do budoucnosti také zvažte nutnost častého servisu a její údržbu.

Před nákupem kompenzační pomůcky požádejte o její zapůjčení. Už během několika dnů zjistíte, zda opravdu splňuje požadavky, které na pomůcku kladete. O zapůjčení vybraných pomůcek lze snadno požádat na webu půjčovny pomůcek Meyra. Po vyplnění kontaktního dotazníku vám zavolají a domluví s vámi podrobnosti zápůjčky.

Po ujištění, že vybraná pomůcka je pro vás nevhodnější variantou, vám váš ošetřující lékař, praktický nebo odborný, předepíše tuto kompenzační pomůcku. V některých případech je nutný ještě souhlas revizního lékaře.

Pojišťovna nehradí vše. Co s tím?

V případě, že zdravotní pomůcku nehradí pojišťovna, je zde několik míst, na kterých můžete žádat o finanční pomoc. Prvním místem je městský úřad. Zde lze pořádat o příspěvek na kompenzační pomůcku místní sociální odbor nebo odbor hmotné nouze. Další variantou jsou různé nadace, které posuzují jednotlivé žadatele a jejich životní situaci. Nadace se často specializují na určitý typ pomoci, proto dobře vybírejte, o koho pomoc požádáte.

Pokud potřebujete kompenzační pomůcku po pracovním úrazu, můžete o příspěvek požádat i svého zaměstnavatele.

Nebojte se mluvit o svých obtížích a požádat o pomoc. Firma Meyra patří mezi špičku ve svém oboru a její zaměstnanci jsou schopni poradit i nabídnout vhodné kompenzační pomůcky.