Máte doma školáčka, jehož království připomíná sídlo fanklubu různých pohádkových hrdinů? Pečlivě staví figurku vedle figurky, vylepuje plakáty a možná ani netuší, že se jeden z největších hrdinů povaluje bez povšimnutí v koutě. Školní batoh se však mezi superhrdiny neztratí. Má totiž schopnost, která trumfne i rentgenové vidění Supermana.bRIGhIh3Ya3zYeFjE3ERqooNYaaZ2QXlbdFp8_umtt5zEiEDA-n22OE06_5tQHcKyEwDFrY

  1. Lavinový batoh – horský záchranář

Tento hrdina je nejčastěji k vidění na horách. Pro případ stržení lavinou obsahuje systém, který spolu s lopatou, sondou a lavinovým vyhledávačem výrazně zvyšuje šance na přežití. Nejen vaše, ale třeba i vašich zasypaných kamarádů.

Jak lavinový batoh funguje? Chytře využívá skutečnosti, že větší částice zůstávají v tekoucí lavině na povrchu. Proto je vybaven vzduchovými vaky, které z vás při jejich aktivaci udělají během okamžiku „plovoucího“ obra. Zůstat na povrchu proudící laviny je tedy klíčem k přežití. A tento batoh vám ho nabízí.

  1. Školní batoh – neúnavný ochránce dětské páteře

Přesuňme se od sněhové laviny k lavině školních pomůcek. Ta s oblibou zasypává školáky a nejvíce tím ohrožuje zdravý vývoj jejich páteře. Před „těžkým“ učivem ji dokáže ochránit jedině kvalitní školní batoh. Nepodceňujte proto jeho výběr – zamezíte tak problémům se zády.

Školní batoh je na boj se skoliózou a hrbením vybaven důmyslnou konstrukcí. Ta se skládá z pevně vyztužené zádové části, pevného dna, hrudního pásu a dostatečně širokých, nastavitelných a polstrovaných popruhů. Tento školní hrdina je nepřehlédnutelný i díky řadě reflexních prvků. Vaše dítě s ním bude v bezpečí i za snížené viditelnosti.

Batoh by měl sednout tak, aby nepřesahoval úroveň ramen a boků. Samozřejmostí je i jeho nošení na obou ramenech. Posledním doporučením je odhození přebytečné zátěže. Dopřejte dětem, aby na školní docházku vzpomínaly rovné jako proutky a dohlédněte, aby si se školním batohem dobře sedly.

  1. Raketový batoh – vzhůru jako agent 007

Ke hvězdám s ním sice nedoletíte, přesto se však s hvězdami setkal. Třeba v bondovce Thunderball úzce spolupracoval se Seanem Connerym. První myšlenka raketového batohu však zažehla už v roce 1928 v novele Armageddon 2419 A. D., kde o něm byla jedna z prvních zmínek. Až v 60. letech se ale začaly objevovat pokusy, jak proměnit tuto myšlenku v realitu.

Dnes se tento původně sci – fi hrdina vznáší s lidmi bez obtíží. Kdo s ním chce létat jako pták, musí si však hodně připlatit. Třeba za Jetpack, který unese až stokilovou zátěž a dosahuje až stokilometrové rychlosti, zaplatíte zhruba 2 miliony korun. Zkrátka hrdina, který si svých výjimečných schopností cení.

  1. Batoh tele – „chlupáč“, který na vandru zahřeje

S depilací ani epilací si hlavu neláme. V létě i v zimě vás svou srstí zahřeje stejně. Jedná se totiž o batoh s víkem z osrstěné telecí kůže. Tento veterán byl často používán různými armádami v 1. a 2. světové válce. Dnes už zaslouženě odpočívá v muzeích nebo si lebedí v přírodě ve společnosti trampů, které dokáže během dlouhých a chladných nocí zahřát.