Nemyslete si, i zdravotní sestřičky, prodavačky a kuchařky při výkonu svého povolání chtějí být šik. Dobrou zprávou je, že takové být mohou.

Co mají společného zdravotní sestřičky, lékařky, prodavačky a kuchařky? Mimo jiné to, že velkou část svého pracovního dne tráví na nohou. Zdravotní sestřičky si v době covidové pandemie nesedly třeba i déle než dvanáct hodin. To nejenom pro nohy, ale i páteř představuje nesmírnou zátěž. Kvalitní pracovní obuv ideálně s parametry zdravotní obuvi je pak pro ně přímo nutností.

Parametry pracovní obuvi

Pracovní obuv je třeba vybírat s přihlédnutím k pracovnímu oboru. Jiné obutí vyžaduje svářeč, jiné dělník na stavbě a jiné zmíněná zdravotní sestřička. Zatímco obuv pro svářeče v první řadě musí být žáruvzdorná, v obuvi pro zdravotní sestřičky primárně jde o pohodlí.

Obuv pro sestřičky

Zdravotní sestřičky, prodavačky i kuchařky by měly obouvat obuv správné velikosti, s kulatou špičkou s dostatečným prostorem pro prsty, s pružnou patou a z kvalitního materiálu. Také by měla být kvalitní obuv prodyšná, antialergická a protiskluzová. Splňuje tyto parametry obutí, které nosíte?

Vybírejte na specializovaných e-shopech

Pracovní obuv pro zdravotní sestry (a další pracovní odvětví) je k sehnání ve speciálních obchodech a e-shopech. Jedním z nich je i eshop.fomipro.cz, v jehož nabídce najdete pracovní obuv pro zdravotní sestry různých značek, velikostí, barev i materiálů. Uzavřenou zdravotnickou obuv stejně jako sandály a pantofle s plnou špičkou.

Nezajímavá a nudná? Už dávno ne!

Pracovní obuv zdaleka nemusí být nezajímavá či přímo nudná. Moderní pracovní obuv hraje všemi barvami a vzory. K dispozici je obutí s hravými potisky i ve stylových designech. A není problém ji skombinovat s ostatním oblečením, jako jsou zdravotnická halena, košile a kalhoty.