Statistiky ukazují, že nemocnost mnoha lidí neustále stoupá. Objevují se nejenom klasické nemoci, ale i ty, které označujeme jako civilizační. Pokud chcete myslet na prevenci a dbát o své zdraví, podívejte se s námi na několik tipů, jak na to. Základem je rozhodně snaha o aktivní životní styl. Je dokázáno, že lidé kteří mají dostatek pohybu se nejenom cítí lépe, ale také jsou mnohem méně náchylnější k různým nemocem. Nejde ale o jediný způsob, jak své zdraví podpořit.

Pomůže vám i BMI kalkulačka

O co se jedná? Je to nástroj, který vám pomůže zjistit, zda netrpíte nadváhou nebo dokonce obezitou. Jedná se o pomocníka pro každého, kdo na své zdraví myslí. BMI kalkulačka vám vypočítá hodnotu, na základě které zjistíte, zda je vaše váha v normálu, nebo nikoliv. Když ne, je třeba začíst s redukcí váhy. To proto, že lidé mající vysoký BMI výpočet a tedy vyšší hmotnost než je standard jsou náchylnější k mnohým zdravotním problémům. Jako dobrý příklad můžeme uvádět třeba cukrovku, stejně jako je vhodné uvést i vysoký cholesterol, nebo špatný krevní tlak. Hubená, nebo lépe řečeno optimální postava je tedy další cestou, jak své zdraví podpořit.

Kromě hodnoty BMI sledujte také to, co jíte

Další naše rada, která je spojena s péčí o vaše zdraví, se týká jídla. Žijeme v době, kdy jíme různé polotovary, pokrmy z fast foodu, ale i další ne příliš zdravé věci, které pro lidský organismus nejsou úplně vhodné. A to jak proto, že se zvyšuje naše váha a stoupá BMI, tak je to také z toho důvodu, že tělo nefunguje tak, jak má. Proto je vhodné dbát primárně na zdravou a také pestrou stravu. Tím lze do těla dostat jak všechny potřebné živiny, stejně jako vitamíny, minerály a mnoho dalších látek. Právě ty zajistí, že váš organismus bude dlouhodobě v pořádku a vy budete zdraví. A právě jeho bezproblémové fungování zvyšuje i celkovou odolnost vůči nemocem.