Znáte ten pocit, když vás bolí hlava a zjistíte, že máte horečku, což pak vypukne ve velmi nepříjemnou chřipku.

stevepb / Pixabay

Jak se chřipka projevuje?

Chřipka začíná bolestí hlavy, která propukne ve zvýšenou teplotu. Kromě horečky, vás trápí rýma, nepříjemné škrábání a bolest v krku a kašel. Pokud jde o nějakou silnější chřipku, tak se může střídat zimnice a pocit hrozného horka. Také může být nemocná osoba taková bez nálady až protivná, protože tělo je nuceno s bacilem bojovat.

Jaké jsou příčiny vzniku chřipky?

Je mnoho způsobů, jak takto nepříjemně onemocnět. Chřipku můžete dostat, když někde venku prochladnete. Mnohdy stačí jen, když jste venku chvíli a pocítíte zimu a ani po návratu domů nemůžete tělo zahřát. Nebo se stačí setkat s někým, kdo sám má třeba počátek chřipky, protože jde o nemoc, která se běžně přenáší.

Jak se chřipka lze léčit?

Mnozí si myslí, že chřipka je jen takové mírné nachlazení, které nic není, ale pokud se podcení jeho léčba, tak vám může propuknout i jiné a daleko vážnější onemocnění. Samozřejmě, že hned potom, co zjistíte, že máte teplotu, je nejlepší lehnout si do postele, odpočívat a vypotit se. Je dobré hodně pít, aby se z vás co nejvíce bakterií vyplave ven a pro rychlejší uzdravení je dobré pít bylinné čaje. Pokud je vaše teplota opravdu vysoká, tak můžete vyzkoušet částečný zábal na nohy či popřípadě zábal celého těla. Jestli vám horečka ani tak neklesne, měli byste navštívit lékaře. Na rýmu, krk a kašel, kromě bylinek, je nejlepší koupit si nějaké sirupy, kapky a podobně, které vám bez problému nabídnou v lékárně.

Proč chřipku nemáme podceňovat?

Z nevinné chřipky se může vyklubat mnoho nemocí. Pokud jde o silné a vysoké teploty, tak to může být až zánět mozkových blan. Nebo z kašle může dojít k zápalu plic či nějakým zánětům a podobně. Samozřejmě, že to bývají jen výjimky, ale ani tak byste léčbu neměli podceňovat, protože takové onemocnění se často vrací. A také jde o nemoc, která člověka mnohdy skolí, má menší soustředěnost, protože ho bolí hlava, je unavený, protože na něj doléhá teplota, takže by mohlo být až nebezpečné chodit do práce.