Nový Zéland se právem pyšní krásnou přírodou plnou zdraví a čistoty. Právě zde rostou keře manuka, jejichž květy obsahují nektar s obsahem methylglyoxalu v množství od 40 do 1000 mg/kg. Tato látka se nachází i v medech běžně dostupných u nás, ale pouze v množství 10 mg/kg. Je tedy jednoznačné, že med manuka je několikanásobně zdravější, než jeho běžné varianty u nás.

Manuka obsahuje mimo methylglyoxalu také mnoho antioxidantů, flavonoidů, karotenů odstraňujících volné radikály nebo vitamin C.

Manuka medy se správnou certifikací MGO

Než si manuka med koupíte, dbejte na to, aby bylo na obale uvedeno označení MGO. Jde o značku metody měření, kterou se zjišťuje kvalita manuka medu a která je jedinou uznanou vládou Nového Zélandu. Vyvinul ji prof. Thomas Henle z Technické univerzity v Drážďanech. Výrobci by měli používat jen tuto metodu, žádná jiná není oficiálně akreditována.

Co pro vás medy manuka udělají

Budete překvapeni, proti všemu vás tento zázračný med ochrání a v čem podpoří. Působí protizánětlivě, antibakteriálně, protivirově i protiplísňově. Stačí jen 3 lžičky denně a dojde k podpoře imunitního systému a boji proti nádorovým buňkám. S přispěním antioxidantů obsažených v medu pomůžete tělu v boji proti civilizačním chorobám, zmenšíte riziko aterosklerózy, infarktu či mrtvice.

Také váš trávicí systém bude lépe chráněn před průjmy, záněty střev… Díky svým antibakteriálním vlastnostem působí užívání medu proti bakterii Helicobacter pylori, která způsobuje žaludeční vředy i proti bakterii zlatého stafylokoka (MRSA). Trpíte refluxem jícnu, nepříjemným vracením šťáv z žaludku do krku či úst? I tady se vám díky medu manuka uleví.

Dokonce příznivě působí i při hojení ran po akné, při kožních potížích jako je lupénka, atopická dermatitida a v případě, že trpíte záněty vedlejších dutin nosních, antibiotické vlastnosti medu vám pomohou je lépe vyléčit. Už dva týdny užívání medu manuka způsobují lepší kvalitu krve – větší množství červených krvinek, zvýšení hladiny hemoglobinu nebo železa.

Medy manuka s různým obsahem methylglyoxalu

Aby vám med manuka pomohl na potíže, na něž potřebujete, vyberte si ten nejvhodnější. V nabídce jsou 4 různé typy od obsahu MGO 100+ až po MGO 550+.

Nenechte se odradit cenou. Denně užijete pouhé tři lžičky a síla medu je několikanásobně vyšší, než u našich medů.

Více informací najdete na stránkách medymanuka.cz nebo e-mailové adrese info@medymanuka.cz. Neváhejte a objednejte si tento výtečný a zdravý med z Nového Zélandu.