By: Vladimir Pustovit

Vztahy jsou velmi křehké, a aby fungovaly, musí se na nich umět pracovat. Snažit by se samozřejmě měly obě strany a nejen jedna, jinak je to vztah o ničem.

Pokud jste žena, tak se snažte vždy dát partnerovi šanci, aby promluvil o tom, co chce a řekl vám to, co má na srdci. Nikdy mu neříkejte, že vás něco nezajímá, nebo že to vědět nechcete. Pozorně partnera vyslechněte a udělejte si o situaci vlastní názor. Možná si myslíte, že to, že je váš protějšek muž znamená, že je to tvrďák a že se na něm dá štípat dříví, ale tomu tak rozhodně není. I muži mají emoce a city, i když si to kolikrát nemyslíme.

Každý muž potřebuje svůj prostor a tak mu v něm nebraňte. Nechte jej, aby se mohl věnovat svým záležitostem a nesnažte se na něm vyset 24 hodin denně. Uvidíte, že i vám chvilka samoty pomůže a že si této chvíle, budete užívat.

Obě pohlaví potřebují mít ve svém životě i svůj prostor pro své koníčky, zájmy a kamarády. Nesněte o tom, jaký by měl být, a neřešte jeho nedostatky, ale užívejte si jeho předností a milujte ho takového, jaký je. On se nezmění a i vy nejste bezchybná a také byste nechtěla, aby vám do vašich vlastností zasahoval a chtěl vás neustále měnit. Určitě jsou důvody, pro které s ním jste a těch si važte a na ty myslete.

Pokud jste muž, tak své ženě řádně naslouchejte a dokazujte jí to, že o ni stojíte, protože nevěry vznikají právě proto, že si žena myslí, že ji jako muž nemáte rád a neobdivujete jí. Je třeba vyjadřovat své partnerce neustále city a ukazovat jí, že je pro vás důležitá. Opakujte jí, co pro vás znamená, protože to jsou věci, které ženy potřebují slyšet a nikdy se jich nenabaží. Ženy potřebují vědět, že o ně máte zájem a proto, byste to své partnerce měl dávat dostatečně najevo. Lichoťte jí, sklánějte poklony, to je totiž přesně to, na co ona čeká.