Rozseknutá brada, pořezání ostrým nožem a další nehody po sobě můžou zanechat vzpomínku v podobě jizev. Na to, jak velká jizva po poranění vznikne, má vliv několik faktorů. Od hloubky a šířky zranění, až po strukturu naší pokožky. Poraněná kůže už nikdy nevypadá jako dřív a jizev se zcela zbavit nedá. Správnou péčí a pomocí nejmodernějších přístrojům estetických klinik se ale jizvy stanou doslova neviditelnými.

Kůži pravidelně promazávejte a masírujte

Kůže potřebuje k zahojení čas. O jizvu bychom se ale měli začít starat co nejdříve. Jednou z nejdůležitějších zásad je pravidelné promaštění kůže. Při opatrném mazání strupu můžeme dokonce vzniku jizvy předejít. Záleží ale samozřejmě na velikosti rány. Kůži bychom měli při promazávání zároveň jemně masírovat, aby byla pružná a vláčná. Zkusit můžeme speciální krémy, ale i přírodní měsíčkovou mast.

Slunci se raději vyhněte

Na jizvy bychom měli být zvlášť opatrní při pobytu na sluníčku. Ránu bychom měli mít ideálně schovanou. Pokud to ale není možné a zranění je na ruce nebo třeba v obličeji, měli bychom vsadit na kvalitní opalovací krém. Ostré slunce nepodceňujme ani při pobytu na horách. Raději používejme opalovací krém s vyšším faktorem, který jizvu před slunečními paprsky ochrání. Zabráníme tak i zbarvení jizvy.

Vsaďte na laser

Jizvy, které nám esteticky vadí nebo třeba překážejí, si můžeme nechat ošetřit v Praze na Klinice estetické medicíny Mediestetik. Specialisté nás ošetří frakčnímu laserem Palomar® . Laser stimuluje kožní tkáň, díky čemuž se jizva smrští a pokožka okolo ní se vyrovná. Ošetřit si můžeme nechat jakoukoli část našeho těla. Jizvy odstraní bez bolesti a bez jakékoli rekonvalescence. Podobně dokáže Palomar zatočit i se striemi. Po ošetření bude naše kůže navíc viditelně pevnější a pružnější.