Kyselina hyaluronová je látka, která má v našem těle velmi důležitou funkci – váže vlhkost. Má gelovou konzistenci a po nasátí vody dokáže svůj objem zvětšit až tisíckrát. Funguje jako mazivo a naše tělo hydratuje a chrání nejen zevnitř, ale také zvenčí. Naše tělo obsahuje více než 10 g kyseliny hyaluronové, bohužel ale jeho schopnost ji vytvářet s věkem postupně ubývá.

Při nedostatku kyseliny hyaluronové může docházet k ochabování svalů, řídnutí kostí, ztrátě pružnosti a pevnosti pokožky, zvýšenému výskytu vrásek, jizviček či akné. V takovém případě ji musíme tělu dodávat zvenčí. A samozřejmě chceme, aby se její účinky projevily co nejvíce a co nejrychleji.

Bioaktivní multimolekulární kyselina hyaluronová je 100% vstřebatelná. Čistá forma kyseliny hyaluronové zvyšuje její účinky a výsledky se tak dostaví mnohem dříve než u jiných forem. Tato forma navíc splňuje nejpřísnější mezinárodní standardy kvality. Kyselina hyaluronová v této podobě hydratuje pokožku, vyhlazuje a zlepšuje stav pleti a vyživuje svaly, klouby a kosti. Má ale také protizánětlivé a omlazující účinky a navíc – podporuje vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové v našem těle. Taková je tedy nejlepší kyselina hyaluronová!

Nejlepších účinků dosahuje kyselina hyaluronová ve spojení s dalšími aktivními složkami. Jednou z nich je kolagen. Na kolagen můžeme narazit ve více formách, tou nejlepší je ale tekutý rybí kolagen ve formě peptidů, tedy takový, který obsahuje Optimal Collagen. Rybí kolagen nemá žádné vedlejší účinky a v tekuté formě se nejlépe a nejúčiněji vstřebává. Tato látka může za pevnost naší pokožky, přispívá tak k jejímu vyhlazení a zvýšení pružnosti. Díky kolagenu je naše pleť krásná, zdravá a vypadá mladistvě.