By: Emilian Robert Vicol

Je to škodlivé, či nikoliv, užíváte si ráda sex při menstruaci, nebo se v této době sexu vyhýbáte?

Většina žen je toho názoru, že sex při menstruaci rozhodně nevyhledává, protože samotné krvácení není nikterak příjemné, navíc je menstruace doprovázena bolestmi břicha, špatnou náladou a podobnými nepříjemnými faktory. Pokud si chcete užít sex při menstruaci, tak se mu určitě nevěnujte v prvních dnech, kdy je krvácení nejsilnější. Odborníci tvrdí, že se nejedná o nic, co by mělo škodit, ale určitě sex v tomto období doporučují s kondomem, a to z toho důvodu, že zabráníte přenosu infekce, protože žena je právě v této době náchylnější k nákaze.

Proč ano

Jsou ženy, které uvádějí, že sex při menstruaci jim přináší mnohem větší vzrušení a je to jediná možnost, kdy jsou schopni prožít orgasmus. Pohlavní orgány jsou více prokrvené a to způsobuje větší vzrušivost. Pokud to ani jednomu z partnerů nevadí, neměly by být sexuální hrátky v tomto období ničím špatným. Záleží na dohodě a na tom, co ti dva chtějí. Určitá skupina žen se svěřila s tím, že dokážou orgasmu dosáhnout pouze při menstruaci. Není na tom nic špatného a přání ženy by měl muž vyhovět, pokud chce, aby dokázal ženu uspokojit a udělal jí potěšení.

Proč ne

Důvod, proč ne, je především hygienická stránka. Dále pak může ženě vadit to, že je muž svědkem toho, že ženě z roditel odchází krev, která může i zapáchat a tak si tyto dny chce prožít bez jakýchkoliv hrátek. Pokud se rozhodnete souložit při menstruaci, je třeba se chránit, protože i v těchto dnech hrozí možnost otěhotnění.

Většina žen si ale myslí, že na sex má během měsíce dost času a tak vůbec není nutné věnovat se mu ještě v době menstruace, kdy se necítí zrovna nejlépe a kdy navíc krví může zašpinit i postel a samozřejmě krví může ušpinit i partnera. Je ale na každém jak tuto situaci vnímá a co chce či nechce v tomto období dělat.