Při zjištění rakoviny není žádný člověk klidný, každý se obává a počítá poslední dny. Ovšem pokud vám oznámí, že máte rakovinu tlustého střeva, tak můžete být o něco klidnější, jedná se totiž o nejběžnější typ rakoviny, kterou mají doktoři, jak se říká v malíčku.

Mám rakovinu!

Zjištění, že máte rakovinu, je vždy obrovský šok a mnoho lidí se bojí toho nejhoršího. Ovšem je rozdíl v tom, jaký druh rakoviny vám diagnostikují. V případě, že trpíte rakovinou tlustého střeva, není to nic příjemného, ovšem je to jedna z těch lepších, protože je nejrozšířenější, takže lékaři a odborníci s ní mají nejvíce zkušeností, a proto vám dokážou výborně pomoci. Každopádně všechno záleží na všem, jako například to, v jakém stádiu rakovinu odhalíte a podobně. Je důležité odhalit tuto krutou nemoc, co nejdříve, a proto je dobré znát aspoň příznaky.

Nemusí to být zažívací problém

V některých případech je poměrně těžké odhalit rakovinu tlustého střeva, protože se velice podobá jiným banálním onemocněním.  Nejčastěji jí zaměníte s klasickými zažívacími obtížemi, protože právě průjem či zácpa je častým příznakem tohoto onemocnění. S průjmem i zácpou jsou často spojovány křeče v břiše, plynatost. V případě, že delší dobou trpíte těmito nevolnostmi a nepomáhají vám klasické medikamenty, které běžně užíváte, měli byste raději navštívit lékaře, protože opravdu při rakovině hraje čas velkou roli.

Krev je vždy znamení

Dalším projevem nemoci je stolice doplněná o nechtěné látky. Jako nechtěné látky jsou myšleny různé tvary a typy hlenu, které ve stolici opravdu nemají co dělat a jsou znamením, že něco není, tak jako by mělo být. A samozřejmě, že krev. Krev, ať se objeví kdekoliv je vždy znamením nějakého onemocnění. A pokud najdete krev či hlen ve své stolici, tak musíte okamžitě za lékařem. Rozhodně to nepodceňujte, protože krev je pořádné varování a pokud chcete zdárně zdolat tak silnou nemoc, jako je rakovina, tak se to bez lékařů neobejde. Nebojte se a raději navštivte lékaře s maličkostí, než abyste riskovali vlastní zdraví.

Rakovina, která se dá léčit

Mnoho typů rakovin mají svá metody léčby a ani tento typ není výjimkou. Naopak vzhledem k tomu, že je rakovina tlustého střeva v hojném počtu, tak je její léčba velice úspěšná. Záleží, v jakém stádiu rakovinu odhalíte, avšak většinou se odstraňuje pomocí chirurgického zákroku. Nemusíte se obávat ani, když vás odborníci pošlou na chemoterapii, protože ta je mnohdy se zákrokem spojená, a to z toho důvodů, aby byly odstraněny veškeré poškozené místa okolo nádoru. Ovšem, aby se s rakovinou dalo dobře pracovat a hlavně úspěšně bojovat, je potřeba ji co nejdřív odhalit, což znamená nepodcenit vůbec žádné příznaky a okamžitě běžet za lékařem.

 

Rakovina je vždy odstrašující a mnoho lidí jí bohužel předem vzdává, ovšem právě s tímto typem rakoviny lze krásně bojovat. Nevzdávejte se a pojďte do boje, protože vyhrajete!