Ačkoliv pravidelné a opakující se problémy s erekcí se dotýkají poměrně velké části mužské populace, lékařskou pomoc vyhledá pouze patnáctina mužů. Za své nedostatky v sexuálním životě se stydí, a proto o nich nemluví ani s odborníky. Nicméně erektilní disfunkce, za kterou může stát celá řada příčin, není žádná hanba. Existuje celá řada možností, jak potíže v intimním životě muže vyřešit.

Dokonce silné povahy vnímají problémy s erekcí jako velice citlivé téma, o kterém se nedokážou bavit ani se sexuologem. A raději se vzdávají sexuálních aktivit, což může vést až k rozpadnutí partnerského vztahu.25

Pánové se nechtějí svěřovat ani svým dlouholetým partnerkám, přestože psychickou oporu by potřebovali. Kvůli tomu spousta vztahů troskotá, protože ženy často netuší, proč jejich drahá polovička nechce provozovat sex téměř vůbec.

Erektilní disfunkce, jak se problémům s erekcí odborně říká, může mít dva druhy příčin. Organickou anebo psychogenní. V minulosti se specialisté domnívali, že většina poruch s erekcí souvisí s psychickými obtížemi (stres, strach z opětovného selhání, smutek), ale v dnešní době je názor zcela jiný. Za neschopností erekce podle většiny sexuologů stojí jiné onemocnění, operace, úraz či hormonální nerovnováha.

Jaká řešení se nabízí?

Existuje pestrá škála možností, jak bezbolestně napravit problémy s erekcí. A pokud nechcete ihned navštěvovat lékaře, neboť jste ještě nepřekonali svůj stud a ostych, můžete vyzkoušet volně dostupné doplňky stravy na přírodní bázi, jako je například Kamagra Oral Jelly 100 mg. Ale někdy stačí pouze zlepšit a zkvalitnit svůj životní styl, například upravit životosprávu, dopřát si dostatek spánku a relaxace.

Neustále přetrvávající potíže se ztopořením by měl řešit lékař, který stanoví přesnou diagnózu a nastaví správnou léčbu.