Pokud se chcete těšit dobrému zdraví, musíte se pravidelně hýbat. Bez pravidelného pohybu nemůžete čekat, že vaše tělo bude fungovat dobře. Že pro vás není žádný sport vhodný? Jste na velkém omylu, protože pro každou věkovou skupinu se nabízí hned několik možností. Chcete začít cvičit, ale nevíte, jaký sport vybrat? Máme pro vás souhrn těch nejdůležitějších rad.

Pohyb je třeba podřídit vašim možnostem

Při každé fyzické aktivitě platí, že musí být podřízena individuálním možnostem. Jestliže by tomu tak nebylo, mohlo by lehce dojít k úrazu či k trvalému poškození nějaké části těla, a to určitě nechcete riskovat. Při výběru sportovní aktivity musíte být soudní. Zároveň je třeba myslet i na to, aby vás sport bavil a cítili jste se při něm dobře. Nezapomínejte ani na finanční možnosti: ceny permanentek nemusí být v některých případech levné a pro některé sporty je nutné koupit pomůcky apod.

01

Jak a s čím začít?

V úplných začátcích je třeba, abyste získali alespoň nějakou fyzičku. Nevrhejte se proto hned na náročné aktivity. Začít můžete třeba i s pravidelnými procházkami či s běháním a až potom se zapsat na hodiny aerobiku apod. Na úplném začátku je vhodné zajít do posilovny. Zde si dejte pozor na její kvalitu. Ukázkou skvěle fungující posilovny je Kentoya fitness Praha. Najdete v ní moderní posilovací stroje a nejen to – můžete se zde spojit s profesionálními trenéry, kteří vám pomohou nastavit cvičení tak, aby mělo maximální efekt. Poradit mohou i se sestavením optimálního jídelníčku. Kentoya fitness je současně ukázkou toho, že cvičení není jen o dřině. Provozuje také solárium Praha a po cvičení se můžete objednat i na masáže.

Tip: Stydíte se začít cvičit v posilovně? Vyzkoušejte Gymbit Wonder Core Smart

Jestliže nechcete nikam chodit, můžete cvičit i doma. Vhodným cvičením je třeba jóga, pilates nebo aerobik. Při domácím cvičením ale musíte být na sebe přísnější. Je důležitá pravidelnost, takže si sestavte plán a držte se ho. Chcete-li si vyrazit ven, vytáhněte horské kolo a šlápněte do pedálů.

02

Aby bylo cvičení efektivní, je třeba mu podřídit jídelníček. Inspiraci na sestavení optimálního jídelníčku najdete v tomto článku.