Podzim je v plném proudu a pomalu se přesouvá do méně příjemné části. Ze stromů padá pestrobarevné listí a rtuť na teploměru průběžně klesá. Pro toto deštivé období je typické, že spousta lidí ulehne proti své vůli do vyhřáté postele a snaží se co nejrychleji zbavit rýmy, kašle a dalších neduhů, které jsou s podzimními měsíci nedílně spojeny. Týká se to i vás a rádi byste se dostali do formy co nejrychleji? Pak se vám budou hodit následující tipy!www.drmax.cz

Nepodceňujte význam teplého oblečení

Naprostým základem je prevence, která spočívá v dostatečně teplém oblečení. Podzim dokáže být matoucí a často se při pohledu z okna z dá, že je venku přívětivější počasí, než jak tomu je ve skutečnosti. Vyrazíte „na lehko“ a zaděláte si na problém. Jako reakce na vaše nezodpovědné oblékání dostanete rýmu, začnete kašlat a v horším případě vašim tělem začne cloumat horečka.

Vlezla na vás nemoc, co s tím?

Máte pocit, že s váš organismus nefunguje tak, jak by měl? Postupujte následujícím způsobem:

Co se týče kašle, jde o přirozenou reakci těla, které se snaží udržet dýchací cesty průchozí. V tomto ohledu vám vytrhnou z paty kvalitní přípravky proti kašli. Ovšem pozor – kašel může být i příznakem vážnějšího onemocnění a nezmizí-li do několika dní od zahájení domácí léčby, navštivte lékaře.

Pokud je vaše imunita v pořádku, pravděpodobně se nemoci zbavíte velmi rychle. V opačném případě mohou dozvuky trvat i několik týdnů. V praxi záleží i na tom, jak svědomitě se k léčbě postavíte. Klíčem k rychlému zotavení je klidový režim, v rámci kterého se nebudete fyzicky namáhat.