By: Anthony Easton

Snažíte se s partnerem o potomka a stále se nedaří? Nezoufejte, je tu několik rad, které vám mohou pomoci.

Žádný stres

Budete-li sebe a partnera dennodenně nervovat tím, že se nedaří, na situaci to nepomůže. Rozhodně nenuťte partnera k sexu, když se mu nechce a neberte to jako povinnost, ale radost.

Užívejte si to

Budete se divit, ale při orgasmu se zvyšují šance otěhotnění. Nemusí jít přímo o orgasmus při sexu, ale i po. Stahy dělohy způsobují nasávání spermatu a tím i lepší průnik k vajíčku. Prostě a jednoduše, oddejte se spontánnímu milování.

Na početí jsou ideální letní měsíce, kdy jsou lidé uvolněnější, plní energie a jedí zdravěji. Například akupunktura vám pomůže redukovat sex. Nejenže vás uvolní, ale podle některých studií může i pomoci při početí. Pamatujte, že čím více budete tlačit na pilu, tím menší máte možnost početí. Rok ještě není rozhodně doba, kdyby jste se tím měli trápit. Jsou páry, kterým trvá početí klidně i více let.

Zkuste také navštívit lékaře, abyste neměla gynekologický zánět. Pokud se včas nevyléčí, může vést k úplné neplodnosti. Nesmíte dopustit, aby se místo pozitivního života stal běh za jedním cílem, a to otěhotnět. Život ženy, která plánuje početí miminka, by měl být plná lásky, díků, pohody a radosti. Jen tak bude tělo zdravé.

Životospráva

Početí a hladký průběh těhotenství značně ovlivňuje zdravá strava bohatá na celozrnné výrobky, ovoce a zeleninu, libové maso a ryby(vitamíny D,C,E i vápník). Pijte zeleninové šťávy, které jsou doslova vitamínovou bombou. Výrazně tím podpoříte své zdraví a napomůžete početí. Naopak omezte přísun bílé mouky, cukru a soli. Omega 3 mastné kyseliny mohou podporovat plodnost.

Rozhodně však omezte kofein, ať už v kávě, čaji, nebo limonádách. Dle studií se zjistilo, že se může značně podílet na neplodnosti ženy. U mužů je to ale naopak. Když muž vypije dvě hodiny před sexem kávu, jeho spermie budou rychlejší.

Omezte kouření a alkohol, v těhotenství samozřejmě úplně vynechejte. Škodí vám i pokud kouří vaše okolí, proto se kuřákům vyhýbejte.

Kouření okolí je pro ženu stejně tak špatné, jako kdyby kouřila ona sama. Kuřačky častěji potratí a jejich děti se rodí s podváhou. Vyhněte se těmto „éčkům“: E102, E 104, E 110, E120, E122, E123, E 124,E 127, E 129, E 131, E 132, E 133,E 154, E 155,E 249,E 250, E 251,E 252,E 284,E 285,E 950,E 951,E 952,E 954, E 955, E 961,E 962.

Jste-li obézní, zhubněte, máte-li podváhu, přiberte. K obojímu potřebujete samozřejmě dávku odvahy. Podvyživené ženy mohou přestat ovulovat nebo mít problémy s menstruací. Všechny zdravotní problémy spojené s obezitou nepříznivě ovlivňují početí i těhotenství.

Pravidelně si také zacvičte. Nemyslím tím, že musíte dennodenně dřít v posilovně, ale stačí každodenní půlhodinová procházka, nebo plavání. Dejte si pozor ale na nadměrné cvičení, které může naopak škodit. Orientální tance vám pomohou uvolnit pánevní hrdlo. Chůze také lépe prokrvuje pánev. Zkusit můžete také čínská a indická cvičení, která jsou i pro sportovně nezvyklého člověka. Pro pány zde ale platí opak, nesmějí nadměrně posilovat břicho, jelikož tím můžou nezdravě překrvit pánevní orgány a mohou ohrozit kvalitu spermatu.

Pozor na lubrikační gel

Lubrikační gely možná usnadňují a zpříjemňují sex, v pokusu o otěhotnění mohou být ale překážkou. Ztěžují totiž spermiích přístup k vajíčku. Pozor i na lidské sliny, pro spermie je prostě a jednoduše nejlepší přirozené prostředí.

A jaké je vlastně nejlepší poloha?

V podstatě žádná. Některé babské rady tvrdí, že misionářská, která umožňuje spermiím lepší cestu k vajíčku. Některé dokonce doporučovaly být půl hodiny po sexu ve „svíčce“. Pánové si musejí dát pozor také na vířivky a horké vody, jelikož vyšší teploty spermie ničí. A pozor! Lechtivé filmy zvyšují aktivitu spermií, proto hurá koukejte!