Konkurence neexistuje

20150210151920Existuje rozšířený názor, že při pohybu spermií  dochází ke konkurečnímu boji o prvenství, která spermie dosáhne vajíčka jako první a zvítězí tak nad ostatními spermiemi ve zběsilém reprodukčním běhu. Nicméně nové studie Harvardské Univerzity tuto skutečnost vyvracejí. Uvádějí, že u některých živočišných druhů nedochází ke konkurečnímu boji o dosažení prvenství. Byly objeveny případy, kdy si jednotlivé spermie vzájemně pomáhají. Vytvářejí skupiny, které se formují v týmy, které společně putují až k cíli.

Co je důvodem spolupráce spermií? Důvodem spolupráce je zvýšená šance na reprodukční úspěch. Zmíněná studie na Harvardu zjistila následující: vědci provedli výzkum na dvou odlišných typech hlodavců: jedním z nich byl od přírody promiskuitní Křeček dlouhoocasý (Peromyscus maniculatus) a druhým byl monogamní druh Křečík bělonohý (Peromyscus polionotus).  V případě promiskuitního druhu, kde se vyskytuje velký počet spermií s tendencí vzájemné konkurence, měli naopak pro-aktivní přístup k vytváření početných skupin pro dosažení cíle.

Ve skupinách po 7 se cestuje lépe

Na rozdíl od toho u myší monogamických (v tomto případě mužské spermie nemají vnější konkurenci), byla vypozorována tendence netvořit tyto funkční skupiny. Výzkumníci provedli další studie a matematické simulace a došli k závěru, že optimální velikost těchto skupin byla 7 spermií. Větší skupiny nebo naopak menší skupiny nedosáhly vajíčka dříve než ostatní. Skupiny o 7 spermiích se dokáží dostat k vajíčku dříve, ne proto, že by cestovaly rychleji, ale proto, že volí přímější trajektorii.

Pomalé spermie

Často se také stává, že vlivem vnějších faktorů spermie nedokáží vajíčko oplodnit. V tomto případě fakt, že se spermie seskupují či nikoliv, nemá na oplodnění žádný vliv. V tomto případě mluvíme o tzv. Pomalých spermiích, které jsou navíc produkovány v tak malém množství, že se šance na oplodnění rapidně zmenšují.

V tomto případě jedním z řešení je podstoupit hormonální léčbu, v tomto případě se problém s neplodností může vyřešit relativně snadno. Pokud je problém anatomického původu, v tomto případě je na místě přemýšlet o chirurgickém zákroku. V případě, že je třeba pouze zvýšit množství spermií, existuje celá řada přírodních produktů, které jsou velice efektivní.

Pokud si přejete zlepšit kvalitu spermií a zvýšit hladinu testosteronu, 100% přírodní tabletky Volume 500 zvyšují průtok krve do penisu, regenerují buňky a dodávají kvalitu spermiím. Větší množství spermií se dosáhne díky celé řadě bylinných a rostlinných extraktů jako jsou mořské řasy,  ženšen, sereona plazivá, zinek. Lepší barva spermií se získá díky celé řadě výživných látek a vitamínů, které pomáhají dosáhnout většího množství spermií a intenzivnějšího orgasmu.