Venku je krásné skoro letní počasí, a zatímco se na toto období většina lidí těší, existuje početná skupina lidí, která má jaro spojené s nepříjemnými a život omezujícími projevy alergie. V posledních letech se počty alergiků navíc rapidně zvyšují, není tedy divu, že se s některými z příznaků alergie setkal zřejmě již každý. Tak velké rozšíření všech možných druhů alergií je však způsobeno především prostředím, v jakém člověk žije, a mnohdy i stravou, kterou jí. Není tedy vyloučeno, že i když v současné době žádnými příznaky netrpíte, neobjeví se později.

Projevy alergie

V současné době rozlišuje medicína hned několik druhů alergie a také několik stupňů závažnosti. Od lehkého kýchání až po záchvaty, při kterých jde doslova o život. Tím nejrozšířenějším druhem alergie je zřejmě senná rýma. Podle výzkumů trápí až jednu pětinu z celkové populace. A tím nejhorším obdobím pro lidi trpící touto alergií jsou právě jarní a letní měsíce, během kterých je do vzduchu uvolňováno nejvíce alergenů, tedy pylových zrn. Podle sezónnosti různých druhů rostlin se však senná rýma může vyskytovat od jara až do podzimu. Projevuje se především vodnatou rýmou a kýcháním. Alergeny, které jsou tvořeny pyly z rostlin, dráždí sliznici nosu. Od těchto lehčích a běžných projevů však může docházet k zarudnutí a svědění očí a dokonce až k potížím s dýcháním. Podobným způsobem se projevuje také alergie na zvířata. Přesněji na roztoče v jejich srsti. Člověk s touto alergií má opět zarudlé oči a nutkání ke kýchání. Projevit se může také vyrážkou či ekzémy na kůži.

Účinný pomocník proti alergii

Asi nikdo si nedokáže představit, že by tímto obdobím prošel bez jakékoliv pomoci. A naštěstí díky současné medicíně ani nemusí. Příznaky alergie se dají celkem snadno zvládnout pomocí léků, takzvaných antihistaminik http://www.analergin.cz/. Jedná se o tablety, které obsahují látky, jež působí proti spouštěcímu alergenu.