Máte rádi vše zdravé, a to nejen co se týče kosmetiky, přírodních léčiv nebo třeba pohybu, ale i co se týče stravování? V tom případě se vám určitě bude líbit jedlé nádobí. Že jste o něm zatím neslyšeli? Jedná se o skvělou alternativu ke klasickému nádobí tam, ke je jeho použití obtížné, nebo jako zdravou náhradu za nádobí plastové, skleněné, kovové nebo třeba dřevěné. Jak už z názvu vyplývá, jedlé nádobí můžete po konzumaci pokrmu či nápoje bez uzardění sníst, uvařit nebo odnést na kompost.

Vyberte si jedlé nádobí dle svých potřeb

Každý z nás je jiný a každý z nás může potřebovat jiný druh nádobí. Proto je jedlé nádobí vyráběno v mnoha typech. Vybrat si můžete jedlé kelímky, talíře, lžičky, brčka, ale také jedlé nádobí výhodné sady, hůlky k sushi, míchátka do kávy a podobně.

Všechno nádobí je vyrobeno z přírodních materiálů bez použití živočišných složek, takže si na své přijdou i vegani. Zároveň je velmi stabilní a skvěle plní svou funkci. Třeba nápoje udrží jedlé kelímky až po dobu 12 hodin. Křupavý je už za 40 minut poté, co přijde do kontaktu s tekutinou. Takže když dopijete kupříkladu kávu, můžete jej ihned sníst. Co se týče teploty, kelímky snesou teplotu do 85 stupňů Celsia. Zároveň mají výborné izolační vlastnosti.

Skutečně jedlé nádobí

Nevěříte, že vám bude příliš chutnat? Nenechte se mýlit. Tak třeba jedlé lžičky a příbory. Jsou vyrobeny ze směsi cereálních mouček a chuťově i vzhledově rozlišené kakaovým práškem a kořením. Vydrží asi 30 minut ve svém tvaru, poté je doporučeno je sníst. Pohodlně stihněte sníst dezert, zmrzlinu i vypít kávu či kakao.

A co taková jedlá brčka? Ta jsou vyrobena z tvrdé pšenice a můžete je použít jako těstoviny. Svou podobu udrží až 60 minut, pak jej můžete sníst. Jsou k dostání v různých délkách, průměrech i barvách. A čím větší balení koupíte, tím lépe vás cenově vyjde.

Obohaťte vaši oslavu, party nebo třeba velkou sešlost na horské chatě o jedlé nádobí. Uděláte krok ke snížení odpadů a určitě překvapíte návštěvníky. Navíc je možná přivedete na správnou cestu a jedlé nádobí začnou používat i oni.