By: LadyDragonflyCC – >;<

Zima přestala vlándout, sice není tak krutá, jako bývala v zimě, ale to neznamená, že nám už nebude zima. Jaro a nástup tepla bývá velmi pozvolný. Dlouhodobý pobyt venku v tomto počasí nám nemusí být zrovna příjemný, ale pokud tomu tak je a my jsme venku, tak bychom se rádi při příchodu do vnitřních prostor něčím zahřáli. Jak si zahřát kosti?

Pokud přijdete domu zmrzlí, tak asi určitě nemáte chuť na nanuka, nebo ledovou dřeň. To, co vás opravdu prohřeje, je teplé jídlo a teplý nápoj. Zahřejte se zevnitř. Pořádný horký vývar, teplý čaj či griotka, nebo oblíbený čaj s rumem, jsou pro vás v těchto dnech tím pravým.

Tělo se cítí mnohem lépe tehdy, když mu dodáváte takzvaně zimní potraviny, což jsou věci, které kdyby neexistovaly moderní supermarkety, v zimě normálně neseženete. Pokud si pamatujete minulý režim, tak víte, že například sehnat v zimě maliny, jahody, nebo borůvky, bylo naprosto nereálné a k dispozici jsme měli jen ty potraviny, které k danému období byly zrovna aktuální. Takové si však naše tělo žádá právě v zimním období nejvíce, takže pokud pro sebe chcete to nejlepší, tak jezte jablka, banány, brambory a jiné potraviny, které jsou pro zimní období typické. Vaše tělo pak bude mnohem lépe reagovat na zimu, než když mu dopřáváte letní potraviny.

V boji proti zimě velmi dobře působí kořeněná jídla, ta totiž naprosto dokonale rozproudí váš metabolismus. Velmi důležité je v chladných měsících jíst takové potraviny, které ve vás rozproudí teplo. Dobře vás dokážou prohřát i jídla velmi ostrá a to buď ostrá přirozeně, jako chilli papričky, pálivé papriky, česnek, nebo můžete pokrmy ochutit ostrým kořením.

Samozřejmě, že blahodárné účinky na promrzlé kosti má horká koupel, pozor ale na rychlý přechod z tepla do zimy a naopak. Vašemu tělu by to mohlo ublížit. Je spíše vhodné napustit si teplou vanu a horkou vodu postupně dopouštět.