Zrak je jedním z nejdůležitějších smyslů člověka. Stačí jeho nepatrné zhoršení a náš život je značně ztížen, je nekomfortní, musíme hledat způsoby, jak si pomoci k vidění, jaké pro nás bylo dříve běžným…

atram95 / Pixabay

Nemocí očí je mnoho, často vznikají pomalu, nepatrně, projevují se lehce, bez větších příznaků a proto je důležité docházet na preventivní prohlídky k očnímu lékaři nebo na oční kliniku. Mnohdy jsou zpozorovány až v případě, kdy je nemoc rozsáhlá a léčba je mnohem komplikovanější, než tomu mohlo být, kdy byla nemoc diagnostikována dříve.

Odhalte zelený zákal s pomocí NeoVize

Chcete-li získat na jednom místě kvalitní lékaře, špičkové vybavení, péči, rychlé objednací lhůty, příjemné prostředí a to vše na dostupném místě, vyberte si NeoVizi. Pomohou vám odhalit Glaukom neboli zelený zákal, aniž byste tušili, že u vás vypuknul. Začíná nepatrně, odumíráním zrakového nervu. Za primární příčinu je považován vysoký nitrooční tlak, ale svůj podíl může mít i ucpání odtokových kanálků pro nitrooční tekutinu, úraz, genetika, porucha regulace tvorby nitrooční tekutiny, cukrovka, léky…

V případě, že se nitrooční tekutina tvoří v běžném množství a může volně odtékat, je vše v pořádku. Dojde-li ale k nadměrné tvorbě, nebo se kanálek ucpe, zvýšený nitrooční tlak poškodí zrakový nerv. Toto onemocnění nebolí, poměrně dlouho se vůbec neprojevuje a je jej možné odhalit jen na specializovaném pracovišti. Postiženi jsou častěji starší lidé, ale případy výskytu se objevují i u mladších lidí, nebo dokonce dětí do jednoho roku, které mají vrozenou formu nemoci.

Léčba není nikdy úplná, nelze jej vyléčit zcela. Dochází totiž k trvalému poškození zrakového nervu. Pozitivem je, že se dá zabránit dalšímu postupu zeleného zákalu a zhoršování vidění.

Podrobnější informace o léčbě zeleného zákalu najdete zde. Nemeškejte a vyhledejte NeoVizi co nejdříve. Můžete předejít nezvratnému poškození svého zraku.