Příroda má lék téměř na všechno. Dává nám spoustu vitaminů, živin a minerálů. Kdybychom konzumovali dostatečně pestrou stravu, tělo z ní dostane všechno, co potřebuje. Jenže tu většina lidí nemá.

Průmyslově zpracované potraviny jsou o vitaminy a důležité látky častokrát ochuzeny, navíc jsme zvyklí před ovocem, zeleninou a dalšími základními potravinami upřednostňovat věci na první pohled chutnější a lákavější. Pak nám vitaminy chybí. Jak je doplnit? Prostřednictvím doplňků stravy, jako je například ALLICOR Super od Naturvita.

Česnek aneb česká superpotravina

V posledních letech se výrazně zvýšila popularita tzv. superpotravin. Lidé začali kupovat macu peruánskou, goji či chia semínka. Málo se však ví o tom, že i některé tradiční české plodiny lze považovat za superpotraviny. Příkladem je prostý česnek.

Česnek se už hodně dlouho využívá nejen k ochucení pokrmů, nýbrž i k léčebným účelům. Obsahuje totiž selen, vitaminy A, B, C, E a silice se sirnatými sloučeninami. Za léčebné účinky je zodpovědný taktéž allicin. Všechny tyto složky obsahují i česnekové tablety, jež koupíte v internetové lékárně GigaLékárna.cz.

Česnek na imunitu i proti oparům

Česnek se užívá na posílení imunity, proti virózám a angínám. Právě na podzim je ideální chvíle ho nasadit. Zafunguje pouze tehdy, jestliže ho užíváte dlouhodobě, tedy nestačí například týden. Působí taktéž proti onemocněním dýchacích cest, snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Zbaví vás křečových žil, zevně se dá použít na bradavice a opary.

A jak ho přijímat, aby měl co největší účinek? Jestli nemáte zájem o tablety, konzumujte česnek co nejvíce v syrové formě, protože tepelnou úpravou se část účinných látek znehodnotí. Syrový je sice charakteristický typickým odérem, avšak ten se dá neutralizovat rozkousáním zrnek kávy nebo konzumací máty.