Stačí letmý pohled z okna, abyste si uvědomili, že zima je již tady. Ta s sebou přináší spoustu rizik, mezi něž samozřejmě patří i nachlazení, sezónní chřipky a další nemoci. Přesně proto je nutné začít dávkovat vitamíny a minerály. Co je naprostý základ?

Kvalitní doplňky stravy pomáhají

Zajímá vás krása a zdraví? V tom případě nesmíte zapomínat na přírodní produkty, které vykompenzují nepříliš bohatou stravu. Nebudeme si nic nalhávat, v dnešní divoké době to holt bez suplementů nejde.

Alfou i omegou v zimním období je hesperutin. Jedná se o komplex přirozeného vitaminu C a bioflavonoidů (tyto látky zvyšují využitelnost vitamínu). Co vše tento doplněk stravy vlastně dokáže?

Začněme u nejdůležitějšího benefitu, jímž je zvýšení imunity. Vitamin C prokazatelně zlepšuje odolnost proti typickým zimním onemocněním. Stejně tak zlepšuje tvorbu energie, takže bojuje se zimní únavou. Zároveň působí antioxidativně, urychluje regeneraci těla i mysli, podporuje vstřebávání kolagenu a zajišťuje desítky dalších funkcí.

Jaké céčko zvolit?

Využitelný vitamin C za pěknou cenu vyrábí třeba známý výrobce Naturvita. Jeho céčko koupíte za pěknou cenu třeba v e-shopu Gigalékárna. Za pouhých sedmdesát korun získáte balení o šedesáti tabletách. To vám vystačí na celé dva měsíce. Stačí přitom jen objednat a za několik dní jej obdržíte.

Vitamin C je rozpustný ve vodě, takže jej můžete brát na lačno. Obecně se doporučuje přijímat malou dávku ráno, v poledne a večer. Díky tomuto postupu zvýšíte celkovou využitelnost a dočkáte se lepších benefitů.

Pokud nebudete extrémně překračovat doporučené denní dávkování, můžete být naprosto v klidu. Céčko je toxické až v opravdu nepřirozeně vysokých dávkách. Tělo zdravého člověka jej v běžném množství snadno vylučuje močí.