Je to opravdu běh na dlouhou trať, budování fyzické kondice nejde přes noc a kdo nemá dostatek odhodlání, ten bohužel nemůže uspět. Důležité jsou ale nejen ambice a touha po zpevněné postavě. Bez dobrého vybavení se při trénincích určitě neobejdeme, hlavní roli hraje oblečení, ale také kvalitní obuv, která bude šetřit klouby a vydrží celou sezonu. Podceňovat nelze ani otázku bezpečnosti, ale běhat s baterkou v ruce je hodně nepraktické. Existují však lehké a pohodlné čelovky, se kterými bude každý běžec dobře vidět. Stačí jen nasadit na hlavu a vyrazit za další mnohakilometrovou výzvou.

Hodí se bez ohledu na část sezony

Je jaro, léto nebo podzim? Na tom nezáleží, protože trénovat se dá prakticky za každého počasí, správnému běžci nevadí ani trochu dešťových kapek. Sportovním aktivitám se přitom meze nekladou, zajít se proběhnout každé ráno bývá dobrý základ pro fyzickou kondici na jedničku. Vidět a být viděn, to je důležité nejen na chodníku nebo například na přechodu pro chodce. Čelovka na běhání výborně osvítí okolí běžce, kterého včas spatří ostatní účastníci silničního provozu i v mlze. Vydrží v provozu celé hodiny a díky rychlému nabíjení nebudete muset čekat na další trénink. A v neposlední řadě, déšť nebo zima jí rozhodně vadit nebudou. Hodí se tedy do terénu a na různé cesty. 

K dispozici bude několik režimů svitu

Blikání, a tedy úspora energie nebo naopak maximální úroveň? Stačí si jednoduše přepnout režim pohybem ruky a běžet dál, nemusíte se nijak zdržovat. Díky dosvitu v řádu desítek metrů ocení tohoto společníka do přírody i běžkaři a milovníci dlouhých procházek. Pokud budete potřebovat posvícení na konkrétní cíl, stačí trochu pootočit hlavou. A tento poznatek se určitě hodí i v kutilské dílně. Více informací o tomto sortimentu najdete na cel-tec.cz!