V dnešním světě vysokých podpatků, nepřirozeně tvarovaných bot a placatých podrážek se objevuje čím dál tím více případů, kdy mají lidé ortopedické problémy. Není divu, že trpíme bolestí kloubů a zad, když nevěnujeme pozornost nákupu správné obuvi. Záleží nám více na vzhledu samotné boty než na našem zdraví a pohodlí. Pokud už tedy trávíme celý den v lodičkách nebo polobotkách, zkusme se třeba alespoň v práci nebo ve škole přezout do kvalitních zdravotních bot.

Čeho docílíme nošením správné obuvi

Zdravotní obuv Santé pomáhá správně tvarovat chodidlo a klenbu. Zejména u dětí bychom měli dbát na to, aby nosily kvalitní přezůvky. Vzhledem k tomu, že jim noha stále roste a vyvíjí se, předejdeme pořízením vhodné obuvi zdravotním potížím, jenž se u nich mohou objevit v pozdějším věku. Správná volba bot navíc zabraňuje špatnému držení těla a odbourává bolesti zad. Mnoho lidí trpí na bolest zad a vůbec si neuvědomují, že právě nošení nevhodné obuvi může být její příčinou. Kromě toho zdravotní boty uleví našim kloubům. Tuto vlastnost ocení především starší lidé, kteří trpí například artrózou. V neposlední řadě jsou tyto boty velmi oblíbené pro jejich pohodlnost při chůzi.

Čím se řídit při výběru bot

V první řadě nám musí bota sedět a být pohodlná. Zaměřme se při výběru na to, aby vnitřní část obuvi odpovídala přirozenému tvaru našeho chodidla. Je také důležité mít dostatek prostoru v prstové části boty, aby se nám prsty nedeformovaly. Další podstatnou vlastností správné obuvi je její ohebnosti v místě, kde se ohýbá chodidlo při chůzi, čili v oblasti prstních kloubů. Ohebnost boty ovlivňuje jednak materiál, z něhož je vyrobena, a také střihové řešení. Podpatek by neměl být ani příliš vysoký, ani moc nízký. Jeho výška by měla být přizpůsobena věku, pohlaví a účelu, pro jaký danou obuv pořizujeme. V neposlední řadě by zdravotnická bota měla disponovat tlumícími vlastnostmi, jelikož právě tvrdé nárazy při dopadu během chůze nejvíce namáhají naše klouby. Santé zdravotní obuv vyniká všemi těmito vlastnostmi, a proto je vhodnou volbou pro každého, komu záleží na jeho zdraví.