Cvičení je dnes opomíjenou součástí našich životů, ačkoliv nezbytnou vzhledem k sedavému způsobu života většiny z nás. Nejtěžší je překonat prvotní odpor nebo případné rozčarování z prvních výsledků.

PublicDomainPictures / Pixabay

Radost z pohybu

Nabídka různých pohybových kurzů zaměřených na posílení hlubokých svalů, rozvoj hybnosti kloubů, zvýšení funkčnosti a pohyblivosti, je na trhu široká, avšak nevyužívaná. A to je škoda. Rozhýbáním ztuhlého těla a posílením svalstva potřebného pro správné držení těla se vám prodlouží život. Odstraníte potíže plynoucí z jednostranného zatížení a svalové nerovnováhy. Přispějete taky ke zmírnění nepříznivých a často bolestivých projevů degenerativních změn pohybového aparátu. Naučíte se správné pohybové návyky při běžných denních činnostech. Navíc se nebudete potýkat s nadváhou, která brání v pohyblivosti. Získání povědomí o správném držení těla a radost z pohybu se stane vaší vizitkou a vy se budete cítit fit s úsměvem na tváři.

Správný výběr je na vás

Pilates, TRX, Aqua aerobic, SM Systém nebo Zdravotní cvičení? Pilates zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Navíc zlepšuje celkové držení těla. Zkratka TRX znamená Total body Resistance Exercise, jde tedy o cviky pro zatížení celého těla. Cvičení rozvíjí rovnoměrně tělesnou kondici. Zapracujete tak na koordinaci i držení těla, flexibilitě i síle. Aqua aerobicem procvičíte všechny svalové skupiny, plíce a srdce. Jde o šetrný způsob budování síly a posilování kardio-respiračních svalů. SM Systém se zaměřuje se na zdravotní složku cvičení a správného posílení ochablého svalstva a protažení svalstva zkráceného. Obsahem zdravotního cvičení je systém tělesných cvičení a vybraných pohybových činností, které přispívají k upevnění zdraví a k dosažení optimálního stupně tělesné zdatnosti a výkonnosti.

Zdravě ve Fit studio Jana

Vybrali jste si to správné cvičení pro vás? V brněnském funkčním centru si lze vybrat z pohybu šetrného ke kloubnímu systému a páteři. Na své si přijdou všechny věkové kategorie včetně seniorů, klienti po operacích, s bolestmi zad či sedavým zaměstnáním. Více informací naleznete www.fitstudiojana.cz.