Normální hladina cukru v naší krvi je nesmírně důležitá. Je-li zvýšená, hrozí nám hyperglykémie, a pokud je snížená, zahráváme si s hypoglykémiíi. Ani v jednom případě není o co stát.

Nadměrný pocit žízně i močení, přítomnost glukózy v moči a hromadění ketolátek v organismu, to je jen malý výčet příznaků spojených s hyperglykémií, tedy zvýšenou hladinou cukru, kterou se většinou hlásí diabetes, tedy cukrovka. Opačným problémem je hypoglykémie, abnormálně snížená hladina cukru v krvi, k níž dochází například pokud diabetik užívající inzulin zmešká pravidelné jídlo. Za hypoglykémií, která může způsobit i trvalé poškození inteligence, ovšem může stát i nadměrná konzumace alkoholu.

Udržujte si správnou hladinu cukru v krvi!

Základem je pravidelný a vyvážený jídelníček s dostatečným zastoupením minerálů, sacharidů, bílkovin a vlákniny. Dominovat by mu měly sladká zelenina (například dýně), celozrnné potraviny (pečivo, těstoviny i rýže), obiloviny a luštěniny. Ale také ořechy, sýry a libové maso. Vyhýbat byste se naopak měli potravinám s vysokým glykemickým indexem, bílé mouce a výrobků z ní.

Vyzkoušejte i vitamíny a minerály

Doporučit také lze k tomu určené doplňky stravy. Normální hladinu cukru v krvi pomáhají udržovat i bylinky. Výtažky těch nejúčinnějších najdete v kvalitních doplňcích stravy, z nichž bychom doporučili přípravek Moruše Plus 90 z portfolia jednoho z nejvýznamnějších producentů potravinových doplňků v České republice, renomované společnosti Naturvita.

Nakupujte na Gigalekarna.cz

Přípravek obsahuje výtažky ze tří bylinek (moruše černé, plískavice řeckého sena a révy vinné), s nimiž bude nejenom hladina cukru ve vaší krvi, ale i glukózy a cholesterolu taková, jaká má být. Tento doplněk stravy je spolu s dalšími přírodními produkty pro krásu a zdraví k dostání například na e-shopu Gigalekarna.cz.