Venku nám pomalu začíná léto, sluníčko už se dere přes mraky a díky tomu máme venku krásně a teplo. Přestože jsou všichni rádi, že je venku tak krásně, určitě se najdou okamžiky, kdy jim sluníčko opravdu vadí a to zejména v situacích, kdy nepříjemně svítí do očí a vy pak nic nevidíte.

Ideální čas na sluneční brýle

Když sluníčko svítí do obličeje, tak je nejlepší zajít si pro sluneční brýle, které ochrání vaše oči před ostrými sluneční paprsky. Ovšem brýle nejsou jen praktickou ochranou, ale také módním doplňkem, a proto bychom měli přemýšlet nad tím, jaké brýle zvolíme. V případě, že máte doma tak zvané pilotky, tak si je klidně nasaďte, protože to jsou brýle, které snad nikdy nevyjdou z módy. Navíc mají perfektní tvar, který sedí nejen ke sportovnímu oblečení, ale také pěkně doladí i elegantní vzhled. Mimo jiné jsou jak pro dámy, tak i pro pány, takže pokud chcete krásně ladit se svým partnerem, můžete koupit rovnou dvoje a nic tím nepokazíte.

Zapomínejte, že léto touží po barvách

Kromě klasických pilotek, lidé velmi často sahají po brýlích s výraznými obroučkami, což také není krok vedle. Avšak musíte vybrat správnou barvu těchto obrouček. V případě, že chcete mít krásné a hlavně moderní sluneční brýle, tak byste měli raději sáhnout po nějaké barvě, ideální jsou pastelové barvy, které jsou hitem léta a perfektně ladí v mnoha kombinacích. Meruňkově oranžová, levandulově fialová či pistáciově zelená jsou ty správné barvy, pokud se bojíte, že byste brýle špatně skombinovali, tak raději sáhněte po neutrální bílé barvě. Ale klidně si můžete koupit veškeré zmíněné odstíny a být každý den jiná a přitom stále svěží a moderní.

Stará klasika

Velice oblíbenou érou je retro a mnoho žen se s nadšením do této módy vrací, což patří k trendům. Ovšem pokud chcete být ve stylu retro, tak se vším všudy, a tak byste neměli opomenout ani klasické špičaté brýle, které jen podtrhnou to, že máte na sobě retro kousky.

Problém, mám brýle dioptrické

V poslední době je hodně mladých lidí, kteří jsou odkázání na klasické dioptrické brýle, a tak si nemohou koupit sluneční brýle. Samozřejmě, že i pro takové případy je zde řešení. Můžete si koupit dioptrické brýle, které mají speciální skla, které při přechodu ven na sluníčko ztmavnou a chovají se jako sluneční brýle, avšak musíte počítat s tím, že budou trošku dražší, než klasické skla. A druhou variantou je, že budete mít brýle dvoje. První klasické dioptrické a druhé budou vypadat jako sluneční, ale s tou výjimkou, že v nich budou přidány dioptrie navíc, tak abyste si mohli nasadit ochranu před sluníčkem a zároveň abyste normálně viděli.

Kvalita či kvantita?

Koupit si brýle je jednoduché, protože se nám nabízí spousta prodejen. Když projdete uličkami větších měst, tak rozhodně narazíte i na jak se říká vietnamské obchody, kde dostanete spoustu druhů a barev brýlí. Avšak mnoho žen si zakládá na kvalitě a někdy i na drahých značkách a raději zvolí lepší obchody. Záleží na tom, kolik brýlí si chcete koupit a jaké máte finanční možnosti.

Sluneční brýle nejsou jen praktickým, ale také moderním doplňkem, tak se rozhodně nebojte je nosit.